Niezawodny filtr węglowy do growboxa

 

Od wielu lat jestem fanką domowej uprawy i pielęgnacji roślin. W moim małym domku na każdym parapecie znajdują się kwiaty. W okresie letnim gdy na dworze jest ciepło wynoszę je na ogród lub taras. Wtedy też nie martwię się o zdrowie mojego kota, który bardzo lubi podgryzać kwiaty.

Pielęgnacja roślin w namiocie- filtry węglowe

filtr węglowy do growboxaKażdy właściciel zwierząt wie które rośliny są trujące dla ich czworonożnych domowników. Niestety jeśli nasze zwierzęta lubią podgryzać rośliny z ich otoczenia należy usunąć te szczególnie niebezpieczne. Moja kotka od zawsze lubiła smakować wszystkie rośliny, jakie znajdowały się w domu. Kot wskoczy dosłownie wszędzie więc postawienie trującego kwiatka na wysokiej szafie nie było dla niej żadną przeszkodą. W trosce o jej zdrowie i życie musiałam znaleźć sposób na to aby rośliny, które są niebezpieczne odpowiednio zabezpieczyć i zapobiec ewentualnej tragedii. Podczas poszukiwań w internecie znalazłam growboxy. Są to szafy lub namioty, w których hodować można rośliny, które wymagają specjalistycznych warunków. Stwierdziłam, że to doskonałe rozwiązanie dla mnie. Dzięki temu zarówno kot jak i moje rośliny będą bezpieczne w swoim towarzystwie. Postanowiłam kupić taki mały namiot z całym osprzętem, tak aby zapewnić odpowiednie warunki do wegetacji. Niezbędnym elementem okazał się filtr węglowy do growboxa. Filtr węglowy usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy, jakie wydzielać może uprawiana roślina. Dzięki temu oczyszcza powietrze i hodowanie rośliny w domowych warunkach staje się mniej uciążliwe. Filtry zapewniają roślinie dopływ odpowiedniej ilości dwutlenku węgla, dzięki któremu możliwa jest do przeprowadzenia fotosynteza. Prawidłowa fotosynteza ma pozytywny wpływ na zdrowy wzrost rośliny w czasie zimowania w domu. Proces ten jest kluczowy w rozwoju każdej rośliny.

Po zakupie growboxa jestem bardzo zadowolona. Nareszcie mogę odetchnąć z ulgą i nie martwić się o swojego kota i rośliny doniczkowe. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszę oddawać trujących kwiatów znajomym i sąsiadom. Znalazłam doskonałe rozwiązanie i każdemu je polecam.