notariusz

Niepłacący podatków notariusz

Wraz z mężem zamierzaliśmy kupić większe mieszkanie po pojawieniu się na świecie drugiego dziecka. Najpierw długo szukaliśmy mieszkania w centrum Warszawy.

Notariusz z Wilanowa nas oszukał

notariuszPo znalezieniu wymarzonego, spisaliśmy umowę przedwstępną i zaczęliśmy załatwiać niekończące się formalności kredytowe. Po miesiącu udało nam się uzyskać gotówkę i chcieliśmy sfinalizować transakcję. Wybraliśmy się zatem z podającego się za pełnomocnika lokalu sprzedawcą do notariusza. Wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Zapłaciliśmy taksę jaką pobierają warszawscy notariusze za spisanie aktu notarialnego i lada moment mieliśmy otrzymać klucze. Jednak jak się później okazało kancelaria notarialna w warszawie nie zapłaciła podatku od czynności cywilnych w wyniku czego nie dostaliśmy wpisu do hipoteki. Postanowiliśmy zgłosić zażalenie za tak nieprofesjonalne podejście do klienta, nie mogło ujść to na sucho nieuczciwemu notariuszowi. Jednak nie wiedzieliśmy gdzie taką skargę możemy zgłosić. Postanowiliśmy wynająć adwokata, który by nas pokierował co w takiej sytuacji zrobić. Dowiedzieliśmy się, że swoje niezadowolenie możemy odwołać do rady notarialnej, która poprowadzi postępowanie dyscyplinarne. Ponad to, powinniśmy sprawę zgłosić do sądu, aby odzyskać pieniądze, należy nam się również odszkodowanie za to, że notariusz wilanów nas oszukał.

Proces trwał bardzo długo, dopiero po półtora roku udało nam się odzyskać pieniądze. Zostaliśmy z kredytem i bez mieszkania, ale przynajmniej nikt już nie nabierze się na usługi tego oszusta.