Naturalna henna zamiast farby do włosów

Włosy farbuję już od kilkunastu lat i z pewnością na razie nie przestanę. Lubię eksperymentować z włosami, zarówno jeżeli chodzi o ich kolor, jak i o fryzurę. Włosy najczęściej farbuję sama, ponieważ jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż wizyta u fryzjera, gdzie usługa farbowania jest bardzo droga i szczerze mówiąc parę razy wyszłam z salonu niezadowolona z efektu.

Henna Khadi daje świetny efekt na włosach

oryginalna henna KhadiMój naturalny kolor włosów nie podoba mi się, bo jest bardzo nudny i w ogóle nie jest wyrazisty. Jest to tak zwany „mysi” kolor. Zawsze szukam jakichś nowych rozwiązań i nowych farb do włosów, które sprawią, że moje włosy będą wyglądać oszołamiająco. Ostatnio przypadkowo natknęłam się na naturalną hennę do włosów. Postanowiłam ją wypróbować, chociaż szczerze mówiąc nie byłam nastawiona do niej jakoś bardzo pozytywnie. Kupiłam ją z czystej ciekawości. Okazało się jednak, że oryginalna henna Khadi to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Właściwie to henna zawsze kojarzyła mi się z nakładaniem ją na brwi, a więc nie mogłam doczekać się aż pofarbuję nią włosy. Szczerze mówiąc zakres kolorów nie był zbyt duży ale ja zdecydowałam się na kasztanowo-miedziany brąz. Sam proces przygotowania henny i nałożenia jej na włosy nie był prosty ale efekt jest po prostu niesamowity. Przez to, że nie nałożyłam na włosy kolejnej dawki henny po farbowaniu moje włosy w ogóle nie są wysuszone i są bardzo miękkie w dotyku. Kolor po jakimś czasie zaczyna się wypłukiwać ale wygląda on naprawdę dobrze i naturalnie. 

Naturalna henna do włosów jest trochę droższa niż większość farb do włosów, które można znaleźć na półkach w drogeriach. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza, bo efekt jaki daje ona na moich włosach podoba mi się na tyle, że z pewnością nie raz jeszcze kupię hennę z tej firmy i będę farbować nią włosy.