Namiastka prawdziwego masażu shiatsu w domu

 

Różne techniki masażu są dobre na wiele dolegliwości. Najczęściej są one związane z dolegliwościami bólowymi w okolicy pleców i karku. Często dotykają także innych części ciała. Masaż poza niesieniem ukojenia od bólu i skurczów, ma mieć również pozytywny wpływ na psychikę człowieka. Ma za zadanie polepszyć jego samopoczucie i dać mu dobrą energię. Aby połączyć te dwie cechu – działanie przeciwbólowe i terapeutyczne, Japończycy wymyślili technikę masażu, która zyskała już bardzo wielu zwolenników.

Najlepsza poduszka masująca

poduszka shiatsu z podgrzewaniemMasaż shiatsu jest znany z jego pozytywnych skutków na ciele i samopoczuciu człowieka. technika doskonalona przez wieki, powoduje rozluźnienie psychiczne i fizyczne. Dzięki niej człowiek czuje się zdecydowanie lepiej. Może pozbyć się nie tylko uciążliwego bólu pleców, ale i również zyskać pozytywną energię. Uwolnienie kanałów energetycznych, które przebiegają przez całe ciało człowieka, to jedno z głównych założeń tej techniki. Ale czy można cieszyć się z terapeutycznych skutków tej metody w domowym zaciszu? Jak się okazuje tak. Na rynku stacjonarnym i internetowym dostępnych jest wiele poduszek, które dzięki swoim wibracjom i relaksującym wpływom, imitują tą właśnie technikę. Szczególnie dużą popularnością cieszy się poduszka shiatsu z podgrzewaniem. Promieniowanie podczerwone o odpowiednim natężeniu odpręża i relaksuje. Pozwala przenieść się w myślach do oazy spokoju, której zestresowany człowiek tak bardzo potrzebuje. Po takim masażu nie zdenerwuje go nawet niemiła rozmowa z szefem.

Aby zapewnić sobie namiastkę prawdziwego japońskiego masażu shiatsu w domu, warto zainwestować w poduszkę masującą tą techniką z podgrzewaczem. Odpowiednie wibracje i ruchy poduszki wraz z kojącym wpływem delikatnego rozgrzania mięśni, ukoi najbardziej zszargane nerwy oraz uwolni od dolegliwości bólowych.