Najlepsze panele warstwowe PIR

Wśród powszechnie używanych materiałów izolacyjnych wyróżniamy styropian, wełnę mineralną, piankę PIR i PUR. Wytwarza się też z nich płyty konstrukcyjno – izolacyjne  łącząc z okładzinami blaszanymi. Ze względu na bardzo dobre parametry termoizolacji płyty warstwowe z udziałem rdzenia z pianek PUR i PIR są na rynku zdecydowanie najlepsze.

Parametry i budowa płyt warstwowych PIR

płyta izolacyjna pirNajlepsza na rynku płyta izolacyjna PIR posiada parametry termoizolacji bardzo zbliżone do płyt z rdzeniem PUR lecz to co przewyższa PIR od PUR to wytrzymałość ogniowa. Płyty warstwowe PIR zbudowane są z zewnętrznych okładzin blaszanych oraz z rdzenia poliizocyjanouretanowego. Płyty cechuje bardzo duża odporność na działanie wszelkich warunków atmosferycznych, na czynniki chemiczne i biologiczne. Powstają one na liniach produkcyjnych gdzie sztywna pinka PIR jest trwale łączona z zabezpieczonymi blachami stalowymi trapezowymi, falistymi lub płaskimi. Na tym etapie boczne krawędzie frezuje się aby ułatwić montaż i zlikwidować na połączeniach mostki termiczne. Na rynku występują również płyty izolacyjne PIR bez okładzin blaszanych używane do dociepleń posadzek. Płyty warstwowe PIR to znakomity materiał konstrukcyjny i izolacyjny, z którego w ostatnich latach powstaje znakomita większość nowoczesnych, lekkich obiektów halowych o przeznaczeniu produkcyjnym, magazynowym, sportowym, handlowym. Powstają z nich również budynki inwentarskie oraz mroźnie i chłodnie. Coraz częściej projektanci i inwestorzy przewidują ich zastosowanie do budowy domów jednorodzinnych.

Konstrukcje wznoszone z wykorzystaniem płyt warstwowych PIR są lekkie co umożliwia ich posadowienie na gruntach o małej zwięzłości. Bardzo dobrze się komponują z innymi materiałami tworząc harmonijne zestawienie. Więcej informacji na ich temat znajdziemy na stronach internetowych producentów.