Montowanie bramy – potrzebne rzeczy

Już kilka lat temu zacząłem dostrzegać, że drewniana brama będąca częścią mojego wjazdu na posesję zaczyna być krzywa. Początkowo wydawało mi się, że ten problem będę w stanie szybko rozwiązać. Okazało się jednak inaczej, ponieważ źródłem problemów były zniszczone na skutek działania czasu i wychodzi drewniane elementy. Właśnie wtedy moje zainteresowanie akcesoriami do montażu bramy wzrosło.

Dokładne wykonanie akcesoriów do bram

akcesoria do montażu bramStwierdziłem, że z finansowego punktu widzenia najlepiej będzie wymienić bramę na nową i to taką wykonaną przede wszystkim z metalowych elementów, ponieważ wtedy podobna sytuacja na pewno nie powtórzy się przez całe dekady. Przebywając w sklepie w czasie wybierania bramy, pracownik podpowiedział mi, żebym od razu zdecydował się na zakup odpowiednich akcesoriów, ponieważ wtedy ten proces będzie przebiegał szybko i sprawnie. Akcesoria do montażu bram to na przykład zawiasy. Były mi one jednak potrzebne dopiero po właściwym ustawieniu i zabetonowaniu metalowych słupków o odpowiedniej grubości ściany. Montaż zawiasów przebiegał szybko, ponieważ w tych słupkach były właściwie rozmieszczone otwory. Połączenie zawiasów ze słupkami i elementami bramy polegało przede wszystkim na ich przykręceniu. Ze względu na to, że śruby mają odpowiednio wykonany gwint, ustawienie bramy mogę minimalnie modyfikować po to, żeby zawsze była ona prosta. Innym dodatkowym elementem zamontowanym przeze mnie w trakcie montażu była specjalna stópka.

Ją łączę ze skrzydłem bramy i zawsze mogę opuścić na ziemię, żeby zatrzymać ją w konkretnym miejscu. Skoro są tam śruby to potrzebne były również nakładki. Podobnie jak wiele innych ocynkowanych akcesoriów do bramy zostały one ocynkowane. Teraz brama dobrze wygląda i nie skrzypi w trakcie użytkowania.