Modny namiot tipi

Dziecięce zabawy nie mają granic, zwłaszcza jeżeli mają przestrzeń i niezbędne narzędzia. Chyba każde dziecko lubi się bawić w policjanta, strażaka, kucharza czy kowboja. Do tej listy dochodzą jeszcze Indianie, którzy muszą mieć swoje namioty.

Jakie są modele namiotów tipi?

namiot tipi szary w gwiazdyW sklepach z zabawkami znajdziemy niemalże wszystkie możliwe zabawki dla dzieci niemalże od urodzenia. Przy ich wyborze trzeba się kierować informacjami na opakowaniach, które jasno informują, od jakiego wieku mogą się nimi bawić. Jednakże są też takie, które wzbudzają zainteresowanie maluchów w każdym wieku. Jest to przede wszystkim namiot tipi szary w gwiazdy, który może być przeznaczony na trzy lub pięć osób. Dzięki takiemu zadaszeniu, maluchy będą mogły godzinami się bawić w dom, a nawet go samodzielnie przenosić, gdyż jest bardzo lekki. Stelaż namiotu jest zbudowany z drążków sosnowych, które tworzą ściany namiotu. Jedyne co trzeba zrobić, to połączyć je ze sobą i przykryć materiałem. Namiot tipi jest bardzo lekki, łatwy w złożeniu i rozłożeniu oraz można z niego korzystać w domu albo poza nim. Podstawowe modele tipi składają się tylko ze stelaża i nakrycia, natomiast droższe są wyposażone w grubą podłogę, mają okienko czy nawet daszek. W takim miejscu dziecko będzie miało swój własny świat, do które będą mieli dostęp tylko wybrani. Początkowo, u kilkulatków, namiot może służyć jako dom do zabawy, natomiast później dzieci go traktują jako przestrzeń do zabawy, nauki czy przyjmowania gości.

Namioty tipi pojawiły się na naszym rynku już wiele lat temu i  ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Są stosunkowo tanie, ponieważ można je kupić już za niecałe sto pięćdziesiąt złotych w wersji podstawowej, natomiast za najdroższe trzeba zapłacić dwa razy tyle.