Mocny inwerter solarny

Kompletna instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu elementów, z których każdy odgrywa ważną rolę. Jednakże dwa elementy są najważniejsze i są to panele solarne oraz inwerter będący sercem fotowoltaiki. Ich wybór jest najważniejszy.

Czy falowniki są konieczne w instalacji fotowoltaicznej?

falownik inwerter solarnyInwestycja w panele fotowoltaiczne jest sporym wydatkiem, gdyż oznacza wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co prawda obowiązuje jeszcze możliwość skorzystania z dofinansowania na instalację solarnej elektrowni, ale finansuje ono jedynie kilkadziesiąt procent całej kwoty. Fotowoltaika jest instalacją na dwadzieścia, a nawet więcej lat, a w tym czasie pozwala uzyskać spore oszczędności. Może być całkowicie zasilana pozyskaną energią, a do tego będzie jeszcze służyć do ogrzania domu. Jednak żeby tak się mogło stać, to trzeba właściwie dobrać rodzaj paneli, falownik inwerter solarny i cały szereg elementów montażowych, które pozwolą na zamontowanie ich na dachu lub na trawniku. W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy fotowoltaiczne, które można samodzielnie zamontować, a także poszczególne elementy, które poskłada i wykona na naszej posesji specjalistyczna firma. Oczywiście tańsze będzie samodzielne wykonanie instalacji i wcale nie jest to skomplikowane zadanie, ponieważ do zestawu jest dołączona instrukcja, która krok po kroku informuje jak postępować. Jeżeli instalacja solarna ma stanowić główne źródło zasilania, to inwerter powinien mieć przynajmniej moc kilkudziesięciu kilowatów.

Właściwie dobrana pod względem rodzaju i mocy instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zasilić dowolne gospodarstwo domowe w potrzebną energię, a nawet wygenerować nadwyżki prądu. Korzystanie z niej jest bardzo opłacalne i generuje spore oszczędności.