Miłość jako sposób na życie

W dzisiejszych czasach w bardzo łatwy sposób, pomimo „pokoju” można zauważyć jak coraz to rzadziej można spotkać się z miłym nastawieniem ludzi do siebie. Coraz częściej ze względu na bardzo wiele czynników, osoby stają się dla siebie coraz to bardziej obojętne, co powoduję że ciężko jednoznacznie stwierdzić czy ludzie na całym świecie tak na prawdę wyznają zasadę kochania bliźniego jak siebie samego. Aby przybliżyć ten temat chciałbym przybliżyć sylwetkę pewnej osoby, a mianowicie jest nią Marcin Jakimowicz.

Uwielbienie to uzdrowienie

marcin jakimowiczNa podstawie dzieł jednego z autorów, którym jest Marcin Jakimowicz, chciałbym przedstawić w jaki sposób ów autor podchodzi do pojęcia jakim jest uwielbienie oraz miłość. Długoletni redaktor „gościa niedzielnego” opisując wiele sytuacji w swoich dziełach, przedstawia jak uwielbienie oraz wspólny szacunek ma istotną rolę w relacjach pomiędzy ludźmi na całym świecie. Autor powołując się na nauczenia kościoła, często przytacza fakt, którym jest to że pomiędzy ludźmi coraz to częściej dochodzi do konfliktów, że ludzie zapominając o całym świecie oraz skupiając się na sprawach przy ziemskich takich jak praca, często zapominają że jedną z najważniejszych cech jaką człowiek powinien posiadać jest miłość do drugiego człowieka. Przeglądając internet w odniesieniu do dzieł tego autora, można zauważyć jak dla wielu ludzi, jego działa stanowią pewien punkt, dzięki któremu ludzie Ci zaczęli postrzegać świat w ogóle w innych barwach. Autor w swoich książkach, chce bezpośrednio trafić do ludzi, poprzez uświadomienie im jak ważne w naszym życiu jest wybaczenie oraz uwielbienie pomimo wszystkich przeciwności losu. Aby dokładnie przyjrzeć się sylwetce autora oraz jego podejściu do życia zachęcam do lektury.

Miłość jest to coś bez czego nasz świat nie mógłby funkcjonować. Ludzie schodząc się w pary, często wyznają sobie miłość, ale czy to jest prawdziwa miłość? Prawdziwe uwielbienie jest wtedy kiedy nawet pomimo nieprzyjemności jaką wyrządziła nam druga osoba, wybaczamy mu i to jest postawą godną naśladowania.