Miękkie pieluchy flanelowe

Lista produktów i artykułów jakie trzeba kupić dla noworodka i niemowlaka jest naprawdę długa. Znajdują się na niej elementy niezbędne oraz takie, z których można zrezygnować. Na pewno do tej pierwszej można zaliczyć pieluszki.

Jak wyglądają pieluszki flanelowe?

wielorazowe pieluchy flaneloweFlanelę zna chyba każdy z nas, ponieważ w sprzedaży można bardzo często spotkać pościel, prześcieradła czy nawet piżamy z flaneli. Jest to tani i sprawdzony materiał, a do tego bezpieczny i można go prać nawet w sześćdziesięciu stopniach. Są z niego wykonywane także ubranka dla dzieci i materiały do praktycznego zastosowania. Przede wszystkim flanela jest wykonana z bawełny i dość mocnym i grubym splocie, dzięki czemu jest wytrzymała i może mieć wiele zastosowań. W sprzedaży na pewno znajdziemy wielorazowe pieluchy flanelowe, które świetnie się sprawdzają w opiece nad maluszkiem. Mają uniwersalny rozmiar sześćdziesiąt na siedemdziesiąt centymetrów i przeważnie są jednostronne jeżeli chodzi o nadruki. Pieluszki z tego materiału są bardzo delikatne i przyjemne, dlatego też maluchy dobrze na nie reagują. Z takiej pieluchy można zrobić cienki kocyk w letnie dni, zastąpić nimi ręcznik do kąpieli, zrobić prześcieradło na przewijaku czy zastąpić otulacz. Pieluszki mają uniwersalny rozmiar, a więc będą pasować dla każdego malucha. W sprzedaży znajdziemy pieluszki flanelowe w wielu kolorach i fasonach, które bez problemu dopasujemy do płci dziecka. Poza flanelowymi, które są dość grube, znajdziemy również tetrowe pieluszki.

Z pewnością warto zrobić sobie większy zapas pieluszek flanelowych, ponieważ na pewno się przydadzą. Kiedy maluch z nich wyrośnie, to sprawdzą się jako chłonny i miękki ręcznik do rąk czy twarzy. Cena za jedną pieluszkę to zaledwie trzy – pięć złotych.