Miękkie nawierzchnie na plac zabaw

Dzieci potrzebują mieć miejsca, w którym mogą się bezpiecznie wyszaleć. Przeważnie jest to ich pokój, ogród wokół domu czy plac zabaw. Jak wiadomo czas spędzony na świeżym powietrzu jest bardzo ważny, dlatego rodzice często zabierają maluchy na spacery.

Na czym stawiane są place zabaw?

nawierzchnie na plac zabawW obecnych czasach miejsca do zabawy i aktywnego spędzania czasu przez dzieci są budowane z zastosowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie są w nich stosowane jak dawniej stanowe elementy, które mogą stanowić zagrożenie dla maluchów. W przestrzeni publicznej znajdziemy place dla najmłodszych dzieci, które mają zaledwie kilka lat oraz takie, z których mogą korzystać dzieci powyżej szóstego roku życia, ponieważ urządzenia znajdujące się na nich mają znacznie wyższy poziom trudności. Jeżeli chodzi o nawierzchnie na plac zabaw, to są one obecnie wykonywane z pianek poliuretanowych, specjalnych gum, mat przerostowych czy wylewane powierzchnie, które można spotkać także na niejednym boisku. Posiadają one odpowiednie certyfikaty i pozwolenia, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane na placach zabaw. Ich głównym celem jest zminimalizowanie ryzyka powstania urazów w wyniku ewentualnego upadku czy przewrócenia się. Takie nawierzchnie są znacznie bardziej miękkie niż beton czy nawet ubita ziemia pokryta trawą, a do tego zapewniają świetną amortyzację. Ich wykonaniem zajmują się specjalistyczne firmy, które mają doświadczenia w tego typu pracach i udzielają długich gwarancji na nie.

Dziś taka nawierzchnia jest standardem w miejscach gdzie małe dzieci się bawią. Również montując plac zabaw w ogrodzie przy domu można skorzystać z takiej nawierzchni, ponieważ są one dostępne w wielu sklepach budowlanych lub ogrodniczych albo bezpośrednio u producenta.