Miękkie kocyki minky

 

Kompletując wyprawkę dla noworodka, szczególnie zwracamy uwagę na jakość produktów i bezpieczeństwo. Maluchy mają bardzo delikatną skórę, dlatego wszystkie materiały, które będą miały bezpośredni kontakt z nią, muszą być miękkie i delikatne.

Charakterystyka kocyków minky

kocyk minky do wózkaPod koniec ciąży każda mama w pośpiechu kupuje ostatnie elementy do pokoju dziecka i sprawdza listę najpotrzebniejszych rzeczy. Na pewno nie może zabraknąć łóżeczka ze szebelkami, twardego materaca i kompletu pościeli.Najlepiej od razu kupić dwa zestawy, gdyż jeden większy będzie stosowany w łóżeczku, a drugi mniejszy przyda się do wózka. Szczególnie kiedy maluch ma się urodzić pod koniec lata, lub w czasie chłodnych miesięcy, dobrze się zaopatrzyć w kocyk minky do wózka. Jest on wykonany z dwóch rodzajów materiałów, aby zapewnić lepszy komfort w cieplejsze i chłodniejsze dni. Z jednej strony jest miękka bawełna, która doskonale przepuszcza powietrze i chłonie wodę, a z drugiej jest ciepły polar minky, którego powierzchnia jest pokryta małymi wypustkami w postaci kuleczek. Taka powierzchnia jest bardzo intrygująca dla dzieci i chętnie kocyk ściskają małymi rączkami. Materiał minky nie przepuszcza powietrza, więc doskonale grzeje w zimowe spacery. Co do rozmiaru kocyka, najczęściej mają długość siedemdziesięciu centymetrów i szerokość około pięćdziesięciu. Taki rozmiar idealnie pasuje do głębokiego wózka. Kiedy maluch wyrośnie i kocyk będzie za mały do przykrywania, to może służyć jako mata do zabawy.

Kocyki, jak również całe wyposażenie do łóżeczka i wózka, kupimy w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, lub w sklepach internetowych. Poza modelami minky, znajdziemy też całe bawełniane, polarowe modele, lub wykonane ze specjalnej, miękkiej dzianiny o ciasnym splocie.