Miękki wełniany kocyk dla dzieci

Dbamy o swoje dzieci, dlatego chcemy im dać to, co najlepsze dla ich zdrowia. Chcemy również, by były szczęśliwe i miały zaspokojone wszystkie potrzeby. Dlatego w sezonie jesienno-zimowym pilnujemy, by nie marzły. Milutki kocyk to rzecz, która każdemu dziecku przypadnie do gustu. Jednak oprócz tego, by był miękki i miły w dotyku, istotne jest, by dawał ciepło. Należy unikać więc syntetycznych, akrylowych koców i postawić na te wełniane.

Kocyk z miękkiej wełny merynosów

kocyk z wełny merinoAle jak to, przecież wełna jest gryząca! – powiedzieliby co niektórzy. Otóż niekoniecznie. Istnieją przecież wełny, które są w dotyku milsze niż syntetyczne imitacje. Najbardziej miękki jest kaszmir. Jest to jednak najdroższy gatunek wełny i rzadko wykonuje się z niego koce. Zresztą chyba każdy rodzic po wydaniu kilku tysięcy złotych na koc miałby od razu wizję czekoladowych plam zostawionych przez umorusaną buzię czy rączki swoich dzieci. Jednak nic straconego. W przypadku dzieci tak naprawdę najlepiej sprawdzi się kocyk z wełny merino. Jest to druga pod względem miękkości wełna, a na dodatek dużo tańsza. Dlatego jest tak chętnie używana nie tylko do produkcji kocyków, ale również czapek, szalików, rękawiczek, czy swetrów. Zarówno tych dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wełna z merynosów absolutnie nie gryzie, jest bardzo miła w dotyku. Dzięki swoim termoizolacyjnym właściwościom bardzo dobrze ogrzewa, a przy tym pozwala skórze oddychać. W przeciwieństwie do kocyka z wełny merino, pod akrylowym kocem dziecko będzie się pocić, a wcale nie będzie mu aż tak ciepło. Lepszy zatem mniejszy i cieńszy koc wełniany, niż gruby i syntetyczny.

A co z alergiami? Dzieci teraz tak często mają alergię na wełnę. I tu dobra wiadomość – wełna merino jest antyalergiczna. Ze spokojem możemy więc takim kocykiem przykryć nawet niemowlę, nie martwiąc się, że wyjdzie mu jakaś wysypka. Kupując taki koc warto jednak zwrócić uwagę, by faktycznie była to stuprocentowa wełna merino, bez domieszek innej wełny.