Maszyny rolnicze do zadawania paszy

 

W hodowli bydła istotny element stanowi właściwe żywienie zwierząt. Ma ono ogromne znaczenie dla produkcji mleka oraz mięsa. Krowy muszą mieć zapewnione optymalne warunki bytowania – dostęp do wody, światła, starannie przygotowanej paszy, a także zapewnione stałe pory dojenia i wygodną przestrzeń. Niekiedy przygotowanie pełnowartościowej mieszanki może być dość uciążliwe. W takich wypadkach warto zainwestować w nowoczesne maszyny do zadawania paszy.

Wygodne paszowozy dla hodowców bydła

wóz paszowyPożywienie dla krów musi być bardzo dokładnie wymieszane, aby zwierzęta nie mogły „przebierać” w jedzeniu i przyjmowały wszystkie potrzebne im składniki. Ponadto właściwie przygotowana mieszanka ma duży wpływ na proces przeżuwania u bydła, co również przekłada się na ilość oraz jakość oddawanego przez nie mleka. Skuteczne mieszanie paszy jest zajęciem uciążliwym i czasochłonnym, chyba że do tego procesu zostanie wykorzystany wóz paszowy. Producenci oferują różne rodzaje tych maszyn. W zależności od potrzeb, wielkości obory oraz ilości krów możemy zdecydować się na klasyczny paszowóz, maszynę samojezdną lub innowacyjne urządzenie, które oprócz funkcji zadawania paszy, dokonuje ścielenia słomą. Wozy paszowe są dostępne w wersji z jednym lub dwoma ślimakami, zainstalowanymi poziomo albo pionowo. Urządzenia różnią się również pojemnością zbiorników od 2 m3 do 45 m3. Paszowozy pozwalają na automatyczne, bardzo dokładne mieszanie pożywienia dla bydła, da co za tym idzie zwierzęta otrzymują mieszankę z równomiernie rozłożonymi składnikami odżywczymi.

Dzięki nowoczesnym maszynom krowy dostają kompletne porcje mieszanki, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich dobrostan oraz wydajność mleczna. Niezaprzeczalną zaletą paszowozów jest również duże ułatwienie oraz przyspieszenie pracy hodowców bydła.