Marmurowe płytki w mieszkaniu

Gdy zaczynamy remont wymarzonego lokum, chcemy aby efekt było co najmniej zachwycający. Szukamy inspiracji, wybieramy płytki i panele, szukamy najładniejszych kolorów farb. Czasami szukamy także ciekawych rozwiązań z naturalnych materiałów lub planujemy luksusowe wnętrza w stylu glamour. Do obu opcji doskonały będzie marmur.

Układamy płytki z marmuru 

płytki marmuroweMarmur jest materiałem bardzo charakterystycznym i nietypowym. Jego piękna struktura, z delikatnymi ciemnymi żyłkami, tworzącymi na jasnym kamieniu niesamowite kreacje zachwyca ludzi od wieków. Już w antyku materiał ten zdobił domy bogaczy i przez lata marmury zachwycały każdego. kto miał z nimi do czynienia. Dziś płytki marmurowe – znacznie bardziej dostępne – zdobią wiele domów. Jeśli podoba nam się taki styl, warto dowiedzieć się, do jakich aranżacji pasuje. Przede wszystkim musimy pamiętać o kwestii pielęgnacji tego szlachetnego kamienia. Marmur wymaga wyjątkowego dbania i czyszczenia – aby zawsze był lśniący. Do jakich wnętrz pasują więc marmurowe płytki? Przede wszystkim do tych w stylu eleganckim i glamour. Marmurowe płytki pięknie komponują się z ciemnymi meblami ze zdobieniami. Jeśli kochamy złote dodatki, to także marmur będzie pięknie się z nimi zgrywał. Wybierając płytki należy pamiętać, że znacznie lepiej wyglądają one kładzione w dużym formacie niż w małych płytkach. Im większe płyty marmuru, tym efektowniej on wygląda, tworząc lśniącą, gładką powierzchnię. 

Piękne, oryginalne marmurowe płytki potrafią nadać pomieszczeniu naprawdę niezwykłego blasku i blichtru. Zestawione z eleganckimi meblami w stylu glamour i odpowiednimi, luksusowymi, dodatkami będą naprawdę błyszczeć. Rozjaśnią pomieszczenie i nadadzą mu świeżości połączonej z klasą i niepowtarzalnym stylem.