Badania radiograficzne

Ludzie są potrzebni

Gdyby nagle nas zabrakło, w pierwszej chwili nikt by tego nie zauważył. Gdyby zabrakło piekarzy czy listonoszy efekt byłby natychmiastowy, ale gdyby zabrakło naukowców, to śmierć społeczeństwa byłaby po prostu podzielona na raty i odbywała się bardzo powoli.

Istotność człowieczeństwa

Badania radiograficzneLudzie nigdy nie potrafili docenić jak wiele nam zawdzięczali. Ponad wszelką wątpliwość człowiek, który jako pierwszy wyszedł z jaskini, znalazł ogień i wynalazł koło był człowiekiem, który dziś zostałby naukowcem i niósł światełko oświaty w tym ciemnym społeczeństwie. Ciemnota wciąż ma się tutaj dobrze. Wiara w zabobony jest rozwinięta maksymalnie, magiczne źródełka, wróżki i amulety są wszechobecne. Nikt niczego z tym nie robi ? ludzie udają, że to tylko taka zabawa, że niczego złego nie robią. Za każdym razem korzystając z usług wróżki są nieświadomie manipulowani. Co lepsze osoby które się tym zajmują mają ukończone studia psychologiczne i w ten sposób po prostu dają rady ludziom, którzy boją się psychologów. Ludzie z niższych warstw od zawsze bali się elit i inteligencji. Bez broni bylibyśmy w stanie doprowadzić do ich wzajemnego wyniszczenia. Napuszczenie jednej masy na drugą było wręcz dziecinnie proste. Ja się akurat tym nie zajmowałem ? moja działka to różne badania, na przykład badania penetracyjne. Spytacie zapewne co to ma wspólnego z poprzednim wywodem, a ja wam odpowiem, że całkiem sporo. Przede wszystkim ludzie którzy sterują masami to naukowcy tacy jak my. To, że my robimy badania składu chemicznego ? PMI a inni manipulują masami w telewizji nie świadczy źle o żadnej z tych grup. Gdybym jednak miał wybierać, czy robić badania magnetyczne, czy prać ludziom mózgi, bez wahania wybrałbym to pierwsze. Mam być może jednak jakieś resztki moralności, które nie pozwalają mi na kompletne odejście od zasad moralnych, nawet w przypadku osób nie wiedzących nawet czym owa moralność jest.

Być może gdybym miał wykonywać badania ultradźwiękowe do końca życia to spróbowałbym się z tego wyrwać na rzecz jakiejkolwiek innej branży, ale to tylko nieciekawy ułamek bardzo ciekawej całości. W końcu nie każdy może powiedzieć o sobie, że pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu i zarabia pięciocyfrową pensję co miesiąc, a do tego kocha to co robi. Praca była dla mnie czymś więcej niż źródłem utrzymania.

Czytaj więcej na: www.technic-control.eu