Korzystanie z książeczek pus w procesie edukacji

 

Ciekawe pomoce dydaktyczne są obecnie z jednym elementów uważanych za obowiązkowe podczas organizowania dzieciom nauki. Do lamusa przechodzą także tradycyjne sposoby sprawdzania wiedzy, zwłaszcza wśród dzieci najmłodszych. Coraz częściej pojawiają się w procesie edukacji rozwiązania nietypowe, które mają łączyć naukę z przyjemnością, zabawą i praktyką dnia codziennego.

Zalety klocków i książeczek pus

książeczki pusWspaniałym sposobem na łączenie zabawy z nauką jest korzystanie z klocków i książeczek pus. Na rynku możemy odnaleźć książeczki pus dotyczące wiedzy i umiejętności nie tylko z zakresu języka, matematyki, czy przyrody, ale także książeczki zawierające ćwiczenia rozwijające takie umiejętności jak koncentracja, czy spostrzegawczość. Książeczki te dopasowane są do różnego wieku dzieci. Dla maluchów zawierają proste zadania oparte wyłącznie na obrazkach, dla starszych dzieci natomiast możemy odnaleźć ćwiczenia o różnym stopniu skomplikowania i trudności. Dzieci uwielbiają zadania z tych książeczek, są one bowiem ciekawe i często zabawne. Ponadto dziecko może samo sprawdzić poprawność wykonanych zadań poprzez odwrócenie klocków po skończonym zadaniu i porównaniu wzoru utworzonego z klocków z wzorem prezentowanym przy zadaniu w książeczce. Jest to dla dzieci niezwykle motywujące i stwarza możliwość przeżywania własnych sukcesów.

Klocki i książeczki pus są ciekawą pomocą dydaktyczną, która może być z powodzeniem wykorzystywana podczas nauczania różnorodnych treści wśród dzieci o różnym wieku i poziomie wiedzy i umiejętności. Mają one ciekawą konstrukcję i proste założenia, które pomagają nauczycielowi zaciekawić ucznia, a dziecku samodzielnie rozwiązywać zadania, a także je korygować, co jest bardzo cennym doświadczenie w procesie uczenia się.