Korzyści z zastosowania izolacji przeciwwodnej

Wilgoć przedostająca się do ścian i murów budynków może powodować zniszczenia materiałów wykończeniowych w pomieszczeniach, jak tapety, wykładziny, panele czy powłoki pokryte farbą. Poza tym, zagraża ona materiałom konstrukcyjnym całości, z powodu korozji chemicznej i biologicznej. Zastosowanie izolacji przeciwwodnej może uchronić budynek przed zagrożeniem ze strony wody i zimna.

Dlaczego warto stosować izolację przeciwwodną?

izolacja przeciwwodnaZagrożenia spowodowanego wilgocią można uniknąć dzięki zastosowaniu izolacji przeciwwodnej poziomej oraz pionowej. Te dwa zabiegi zapewniają ochronę fundamentów na długie lata, co zapewni suche ściany i skuteczniejsze ocieplanie pomieszczeń. Wykonuje się je poprzez zastosowanie specjalnych niechłonnych materiałów, które skutecznie zatrzymują wodę przed przedostaniem się do wnętrza muru. Izolacja przeciwwodna pionowa polega na ociepleniu ściany w miejscu styczności z glebą przy użyciu pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej, która jest bardzo odporna na uszkodzenia i doskonale zatrzymuje wilgoć. Jeżeli chodzi o poziome to wykonuje się je na wierzchu ław fundamentowych oraz pod stropem piwnic. Poprzez połączenie ich ze sobą, budynek jest ochroniony na długie lata przed zniszczeniami spowodowanymi wilgocią i zimnem. Materiały wykończeniowe w pomieszczeniach nie będą musiały być tak często wymieniane dzięki suchym i ocieplonym ścianom.

Aby zapewnić sobie większy komfort życia i brak konieczności remontowania pokoi przez nieestetyczny wygląd zniszczonych ścian, warto jest zdecydować się na izolację przeciwwodną. Jest to proces na tyle skuteczny, że może ochronić najbardziej zagrożone budynki ustawione na glebach, które wyjątkowo długo trzymają wodę. Dobór odpowiednich materiałów zapewni ochronę na długie lata.