Kontroluj stan swoich rur

Ważnym aspektem żywotności każdego rurociągu jest przeprowadzanie regularnych kontroli oraz konserwacji, niezbędnych dla zapewnienia jego jak najlepszej sprawności. Dotyczy to dużych rurociągów w zakładach przemysłowych, oraz przydomowych instalacji.

Rodzaje korków pneumatycznych

korki pneumatyczne do prób szczelnościKontrolę oraz konserwację przydomowej instalacji rurowej możemy przeprowadzić samodzielnie, lub wezwać w tym celu specjalistę. Niezależnie od wybranej metody będą nam potrzebne korki pneumatyczne do prób szczelności, które służą do zatrzymywania biegu cieczy w świetle rury. Do wyboru mamy kilka rodzajów korków pneumatycznych. Ze względu na zastosowanie, dzielą się one na korki blokujące przepływ oraz przepływowe. W korkach przepływowych stosuje się bypassy, które pozwalają na częściowy swobodny przepływ cieczy w instalacji, w czasie trwania prac. Wykorzystuje się je wtedy, kiedy nie ma możliwości całkowitego wyłączenia instalacji, lub wykonywane prace pozwalają na dalsze, jednak mniej intensywne użytkowanie mediów. Ze względu na budowę wyróżnia się korki walcowe, stożkowe oraz poduszkowe. Dzięki różnorodności kształtów i rozmiarów, każdy z łatwością znajdzie korek odpowiadający konstrukcji rur, w jego instalacji. W kwestii rozmiaru, korki występują w różnych średnicach i długościach. Przy wyborze korków pneumatycznych należy zwrócić szczególną uwagę na ich odporność na ciśnienie wsteczne powodowane przez napór cieczy, która znajduje się w zablokowanej instalacji rurowej. Większość korków jest wykonywana z kauczuku, odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Jeśli korek pneumatyczny jest nam potrzebny tylko do jednorazowej naprawy, możemy wtedy skorzystać z usługi wypożyczenia. Należy wtedy uiścić kaucję w wysokości około 200 złotych, w zależności od typu korka. Opłaty wahają się od 50 do 200 złotych za dzień.