Kilka słów o rowerach turystycznych

 

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się rowerami wie, iż nie są to tylko dwa koła, kierownica i rama. Składają się na niego również dziesiątki mniejszych lub większych komponentów, które razem tworzą wyjątkową maszynę pozwalającą przy pomocy swoich sił pokonywać nawet setki kilometrów. Osoby znające temat również wiedzą, iż jednoślady są dzielone na rodzaje, a podział zależy przede wszystkim od komponentów właśnie oraz od terenu, w którym są zwykle używane.

Trekkingowce – czym się charakteryzują?

rowery trekkingoweRodzajów jest raptem kilka, jednak różnią się one od siebie diametralnie – mają inne części, inną budowę kierownicy, czasami nawet inny kształt ramy. Te małe zmiany sprawiają, iż dany rower sprawi się lepiej w danych warunkach niż odpowiednik przystosowany do innego otoczenia. Czym się więc charakteryzuje rower trekkingowy, lub „turystyczny”, jak również jest nazywany? Otóż typowy rower trekkingowy przystosowany jest do jazdy mieszanej – nada się więc zarówno na twarde podłoża i miejskie drogi, jak również sprawdzi się dobrze w warunkach terenowych. Głównie jest to zasługą specjalnie przystosowanych opon i odpowiedniemu napędowi – dobrane zostały w taki sposób, by pozwalały na wygodną jazdę w każdych okolicznościach. Ważnym elementem jakim charakteryzują się rowery trekkingowe jest także lekka konstrukcja, która pozwala na wygodniejszą jazdę po ubitych ścieżkach oraz na szybsze przemierzanie długich ścieżek rowerowych znajdujących się w terenach zabudowanych.

Kto więc powinien zainteresować się więc tego typu jednośladem? Przede wszystkim hobbyści – osoby, które na co dzień używają roweru jako alternatywnego sposobu na poruszanie się po mieście, a w weekend zabierają swój ukochany dwukołowiec na długie przejażdżki po ubitych, leśnych ścieżkach, ale sprawdzą się także dla każdego, kto ceni sobie ich wielofunkcyjność i unikatowe, ciekawe rozwiązania, jakie wykorzystują.