hydraulik

Katastrofa i pomoc sklepu hydraulicznego

Wczoraj odwiedziłam moją mamę. Staram się robić to regularnie, ale czasem mam zbyt dużo zajęć na uczelni. Gdy siedziałyśmy w salonie i rozmawiałyśmy, nagle z kuchni wydobył się głuchy huk.

Czy hydraulicy pomogą?

hydraulikWystraszyłyśmy się i pobiegłyśmy tam zobaczyć, co się stało. Chyba pękła jakaś rura, bo woda lała się na wszystkie strony. Spróbowałam ją odkręcić albo chociaż zahamować strumień, podczas gdy mama szukała numeru telefonu do kogoś, kto nam pomoże. Na jej liście znalazła się hurtownia hydrauliczna w Warszawie, jednak to zbyt daleko by przyjechali zanim zaleje całe mieszkanie. Przypomniało mi się, że przecież dwie ulice stąd jest sklep hydrauliczny. Wysłałam więc do niego mamę po pomoc i zastanawiałam się, jakim cudem Warszawa przyszła jej na myśl? Przecież zanim by z niej przyjechali, to już sąsiedzi byliby tak samo podtopieni jak my obecnie. Po chwili przyszła mama z kilkoma hydraulikami którzy sobie tylko znanymi sposobami zatamowali ten wodospad. Odetchnęłyśmy z ulgą. Panowie nie wzięli zbyt dużo pieniędzy za tę akcję – chyba z litości, widzieli przecież, że teraz czeka nas dużo sprzątania i odpompowywania wody. Jeden z hydraulików zostawił na stole ulotkę reklamującą ich sklep oraz nowość w asortymencie – grzejniki kanałowe. Zaśmiałam się. Powiedziałam mamie, że gdybyśmy miały taki grzejnik, to cała woda spłynęłaby do niego przez kratki i go popsuła. Próbowałam tym jakoś przekazać mamie, że zawsze mogło być gorzej. Niby się zaśmiała z mojego żartu, ale widziałam, że wciąż się martwi. Wiadomo, takie zalanie mieszkania wiąże się z dużymi kosztami. A przecież stało się to zupełnie nagle, nie wiadomo nawet do końca dlaczego. Podeszłam do mamy i przytuliłam ją mocno. Obiecałam swoją pomoc oraz że postaram się jakoś ugodowo załatwić kwestie finansowe z sąsiadami mieszkającymi pod nami.

Mama podziękowała mi serdecznie i wróciła do sprzątania. Gdy wieczorem zeszłam na dół porozmawiać z sąsiadami, wiedzieli już o wszystkim. Powiedzieli, żebym się nie martwiła i dbała o mamę i mieszkanie.

Więcej w temacie można znaleźć na: www.instalpiast.pl