Kabiny prysznicowe coraz bardziej popularne

Według rankingów sprzedaży zauważyć można tendencję według której właściciele gospodarstw domowych odchodzą od wanien na rzecz kabin prysznicowych. Jest to spowodowane przede wszystkim czasom w których żyjemy.

Kabiny prysznicowe coraz bardziej zyskują na popularności przez nasz tryb życia

łazienka z lustramiDzisiejsze tempo życia jest niezwykle szybkie i potrzebujemy praktycznych urządzeń, które znacznie przyspieszają większość czynności. Takim rozwiązaniem z pewnością są kabiny prysznicowe, dzięki którym możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Biorąc szybki prysznic możemy poświęcić więcej czasu na inne poranne czynności. Nie bez przyczyny jest także oszczędność wody. Średnio podczas brania prysznica zużywamy około 20 litrów wody w ciągu minuty podczas gdy na kąpiel w wannie zużywamy jej około 100 litrów wypełniając ją w 3/4 wodą. Wanny są jednak nadal często spotykane w naszych domach i mieszkaniach. Głównie z uwagi na to, że kąpiel w wannie pozwala na relaks, gdyż możemy do niej wlać płyn do kąpieli i w ciepłej wodzie odprężać się przez ponad pół godziny co często nas odpręża i pozwala się zregenerować po ciężkim dniu pracy. Prysznice są jednak uważane za rozwiązania bardziej praktyczne, a do tego zajmują mniej miejsca w łazience niż prysznic. Dodatkowym ich atutem są chociażby dodatki takie jak hydromasaż czy radio. Hydromasaż montowany w kabinach pozwala na osiągnięcie równie wysokiego komfortu jak w przypadku wanien. Kabiny prysznicowe oferują również ciekawe wzornictwo. Często się zdarza, że są zbudowane z lustra Szczecin, dzięki czemu zyskujemy kolejne źródło odbicia w łazience. Istnieją też połączenia wanien z kabinami prysznicowymi, które umożliwiają wygodną kąpiel w brodziku.

Takie rozwiązanie widziałem będąc ostatnio w Szczecinie. Wielu ludzi decyduje się także na posiadanie zarówno wanny jak i prysznica i korzysta z nich w zależności od potrzeb.