zabawki edukacyjne dla dzieci

Jakie zabawki edukacyjne na prezent dla 3 i 4 latka?

Małe dzieci są niezwykle ciekawe świata i zainteresowane wszelkiego rodzaju nowościami, które pojawiają się w ich życiu. W okresie przedszkolnym pojawia się coraz więcej okazji, w których zarówno jako rodzice, ale też np. rodzice chrzestni czy najbliższa rodzina stoimy przed koniecznością wyboru zabawki na prezent.

Zabawki edukacyjne uczą różnych rzeczy

zabawki edukacyjne dla dzieciMogą to być urodziny, czy mikołajki. Zabawki kreatywne dla dzieci to jedna z popularniejszych kategorii prezentowych, w której producenci prześcigają się w coraz to nowych sposobach na przykucie uwagi. Co rusz na rynku pojawiają się zupełnie nowe produkty, choćby takie jak piasek kinetyczny, pozwalający na zastąpienie zabawy w piaskownicy w domowych warunkach. To doskonała propozycja prezentu dla malucha, którego ulubioną formą rozrywki jest przesypywanie piasku z foremki do wiaderka. Zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny być dostosowane do jego wieku, nie zawierać małych elementów i być zgodne z normami bezpieczeństwa (można to sprawdzić na etykiecie lub zapytać sprzedawcę w sklepie dziecięcym).  Godne polecenia zabawki edukacyjne dla dzieci uczą je poszczególnych umiejętności, a także przygotowują do nauki liczenia czy pisania. Dobrym pomysłem na prezent jest zestaw interaktywnych plakatów z nazwami zwierząt. Często tego rodzaju zabawki posiadają nagrane komunikaty także w języku angielskim, co dodatkowo wspiera naukę nowych słówek. Zabawki edukacyjne dla 4 latka mogą już być podzielone ze względu na płeć dziecka: dziewczynki często preferują zabawy plastyczne, a chłopcy ruchowe. Każde dziecko ucieszy się z piłki, lub akcesoriów do zabawy w wodzie (w domu lub na basenie).

Jeśli dobrze znamy dziecko i wiemy, jakiego ma ulubionego bajkowego bohatera, przekażmy na ręce rodziców upominek z licencyjnymi nadrukami, np. ubrania.