Jaka lampa do sypialni?

Kiedy urządzamy własne cztery kąty, szukamy jak najlepszych dodatków i mebli. Chcemy aby było przytulnie i zgodnie z naszym gustem. Często jednak zapominamy, jak ważne jest oświetlenie. Szczególnie w sypialni – miejscu, w którym liczy się wyciszenie i wypoczynek. Dobrze dobrane punkty świetlne i lampy w tym pomieszczeniu są kluczowe.

Dobieramy lampę do sypialni

lampy do sypialniAby wybrać odpowiednie oświetlenie, należy pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim, pamiętajmy o barwie światła. Nie powinno ono być zbyt jasne i rażące ale należy dobrać je do wystroju. Do chłodnych, nowoczesnych wnętrz szukamy chłodniejszych barw światła a do tradycyjnych – cieplejszych. O wystroju należy także pamiętać kupując lampy do sypialni – powinny być dostosowane do otoczenia i stylu wnętrza. Dodawanie kryształowych lamp do sypialni w stylu boho mija się z celem i zaburzy harmonię wnętrza. O wiele lepiej postawić na plecione modele. Dodatkowo należy pamiętać o zasadzie, że oświetlenie powinno oświetlać całą przestrzeń sypialni równomiernie – tak aby można było np. korzystać z szaf. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kilka źródeł światła, jednak powinny być one odpowiednio umieszczone. Dobrze, wybierając lampy, skupić się także na oświetleniu garderoby – można tam dobrać tam np. ledowe lampki. Wieczornym źródłem światła może być lampka nocna – koniecznie świecąca łagodnym światłem, o ograniczonym zasięgu. 

Jak widać, odpowiednie oświetlenie sypialni może mieć wiele zalet. Należy tylko odpowiednio je przemyśleć i dobrać. Barwa światła, dobór do wystroju, oświetlenie wszystkich przestrzeni oraz zadbanie o światło nocne to ważne elementy, o których nie możemy zapomnieć. Dzięki temu nasza sypialnia będzie miejscem przytulnym i komfortowym.