Jaka jest przewaga aplikacji mobilnych nad stronami mobilnymi?

Dzisiaj firmy muszą być na rynku mobile. Wymuszają to zachowania konsumentów, którzy bardzo często korzystają z Internetu w telefonach. Dodatkowo polityka Google, również idzie w tym kierunku. Wiele firm zastanawia się w co lepiej zainwestować: stworzenie strony mobilnej czy projektowanie aplikacji mobilnej dla swoich Klientów. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Zaletą aplikacji mobilnych jest to, że działają bardzo szybko i mają interfejs dopasowany do potrzeb użytkowników. Można powiedzieć, że tworzy się je pod użytkowników Internetu. Innym niewątpliwym plusem jest to, że działają one zarówno online jak i offline.

Tworzenie aplikacji mobilnych nie jest tak trudnym zajęciem

Przy projektowaniu aplikacji mobilnej można skorzystać z funkcji wbudowanych w telefonie: kamery, przycisków i różnych czujników a także dotykowego ekranu. Tworząc aplikację mobilną zyskujesz również dodatkowy kanał dystrybucji, jakim są AppStore?y i Sklepy Google Play. Dzięki temu możesz dotrzeć ze swoim komunikatem marketingowym do grupy mobilnych Internautów. Użytkownicy, którzy korzystają z aplikacji mobilnych nie muszą używać przeglądarki. Zdecydowanie szybciej skorzystają z aplikacji niż wejdą na stronę internetową Twojej firmy.

tworzenie aplikacji mobilnychAplikacje mobilne są po prostu bliżej użytkownika, pozwalając również na bezpośrednią komunikację z nim nawet w czasie rzeczywistym. Tworzenie aplikacji mobilnych dobrze współpracują z systemami operacyjnymi na smartfonach, na które są przeznaczone. Podczas, gdy w przypadku stron mobilnych nie jest to zawsze takie proste i trzeba mieć na względzie różne wymogi oraz dostosować stronę do potrzeb użytkowników różnych systemów. Przy projektowaniu aplikacji mobilnych wykorzystuje się po prostu natywne elementy danego systemu operacyjnego, w przypadku strony mobilnej takich możliwości nie ma. Podobna sytuacja jest np. z grami – w tym przypadku trudno o zrobienie efektownej gry przeglądarkowej. Takiej, która wykorzystywałaby np. technologię 3D. W przypadku tworzenia aplikacji mobilnych sprawa wygląda o wiele prościej i dostępne na rynku gry mobilne zachwycają użytkowników mnogością funkcjonalności.