Jak zaprojektować tablicę pamiątkową?

Często różne osoby oraz ugrupowania zainteresowane są tym, żeby w danym miejscu znalazła się tablica, która ma upamiętniać różnego rodzaju wydarzenia albo osoby, które są dla nas ważne lub miały ogromny wpływ na losy lokalnej społeczności. Takie tablice często fundowane są przez osoby prywatne, z ich własnych środków, aby oddać komuś hołd.

Tablica pamiątkowa musi spełniać pewne wymagania

stemple mosiężneKiedy do firmy zajmującej się produkcją takich elementów trafia zamówienie, należy wykonać projekt takiej tablicy. Wszystko tutaj zależy od technologii, jaka zostanie wykorzystana do jej produkcji. Rzadko odlewa się je z materiału w gotowej formie, częściej jest to forma grawerowania, na przykład za pomocą sterowanej komputerowo frezarki wyposażonej w odpowiednie narzędzie. Żeby projekt był zrozumiały dla komputera, musi on spełniać pewne techniczne wymagania, między innymi wszystkie użyte czcionki muszą zostać zamienione na węzły i krzywe, które nie będą renderowane na podstawie bazy czcionek, lecz zadanego zunifikowanego kodu. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek podczas produkcji takich tablic, szczególnie, gdy produkujemy ich znaczną ilość i zależy nam na tym, aby były wykonane poprawnie i bez strat. Poprawki mogą być później bardzo trudne do wykonania w przyszłości, jeżeli został już popełniony błąd. Czasem oznaczać to będzie konieczność użycia nowej bazy.

Wykonując atrakcyjne wizualnie tabliczki pamiątkowe, uwzględnić trzeba takie aspekty jak charakter miejsca, w którym będzie się ona znajdowała. Jeżeli nawiązuje on do danej epoki, warto użyć czcionek i symboliki, które też będą nawiązywały swoją stylistyką do tego konkretnego okresu historycznego albo tematyki, z jaką jest związana dana postać, o której pamięć chcemy zachować dla potomnych.

Najnowsze informacje na http://komert.pl