Jak zabezpieczyć przestrzeń magazynową?

Manewrowanie pojazdami wszelkiego typu na zamkniętej przestrzeni jest bardzo wymagającym zadaniem. Podczas tego typu manewrów może dojść do stłuczek, zarówno z innymi pojazdami, jak i elementami typu kolumny czy ściany. Dlatego warto zabezpieczyć się przed skutkami tego typu zdarzeń.

Jak zabezpieczyć pojazdy w przestrzeni magazynowej?

odbojnice narożneUszkodzenie pojazdu podczas poruszania się po magazynie czy parkingu jest niezwykle łatwe. W związku z tym na rynku pojawiło się wiele sposobów, dzięki którym można uniknąć większych szkód. Zdecydowanie najpopularniejszym i najskuteczniejszym jest montaż specjalnych ochraniaczy, znanych jako odbojnice narożne. Mają one postać niewielkich konstrukcji z rur, montowanych zazwyczaj w rogach magazynów lub parkingów. Aby ostrzegać przez niebezpieczeństwem mają one jaskrawe kolory, na przykład czarno-żółte. Pozwalają one zminimalizować skutki zderzeń ze ścianą parkingu czy magazynu, dzięki czemu można uniknąć uszkodzeń samochodów, wózków widłowych czy innych pojazdów. Odbojniki mogą być wykonane z różnych typów materiałów, mieć różne rozmiary oraz co się z tym wszystkim wiążę – ceny. Montaż tego produktu jest zazwyczaj bardzo prosty, ale czasem sprzedawca lub producent daje możliwość skorzystania z usługi montażu tego akcesorium. Mogą być one stosowane zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i firmy. Często stosowane są w parkingach firm prywatnych do wydzielenia przestrzeni parkingowej.

Dzięki solidnej budowie i stabilnym zamocowaniu mogą stanowić pewną ochronę najważniejszych elementów magazynów, takich jak filary, słupy, czy różnego rodzaju sprzęt. Na rynku dostępnych jest wiele firmy które zajmują się dystrybucją czy tez montażem odbojnic, także znalezienie właściwej nie powinno stanowić większego problemu.