Jak wycina się folię samoprzylepną?

W wielu agencjach reklamowych, które nastawione są na poligrafię i reklamę przestrzenną, często spotkać można plotery tnące, które służą do wycinania folii. Przeznaczenie takiego materiału może być bardzo szerokie, warto więc się nim zainteresować, co pozwoli nam na poszerzenie naszej wiedzy oraz lepsze przygotowanie się do wielu kampanii marketingowych.

Czemu warto wycinać folię samoprzylepną?

wycinanie folii samoprzylepnej warszawaNiezwykle popularnym zastosowaniem folii samoprzylepnej jest oklejanie nią samochodów. W wycięte wzory można okleić praktycznie każde auto, od niewielkiego pojazdu osobowego, po duży samochód dostawczy, a nawet przyczepę ciężarówki. Wszystko zaczyna się jednak od plotera, który to wycina folię w taki sposób, aby była ona odpowiednio dopasowana. Dzieje się to na zasadzie zbliżonej do maszyn numerycznych, gdyż dane do plotera przesyłane są za pomocą komputera, gdzie operator plotera wprowadza je w postaci wektorów, po których ploter następnie wykona ruch. Folię wycina się przy pomocy specjalnego noża. Warto zawsze sprawdzić poziom jego opuszczenia, aby przecinał on tylko folię, a nie papier, który się pod nią znajduje, gdyż to znacznie utrudni aplikację. Jeżeli potrzebne nam jest wycinanie folii samoprzylepnej Warszawa będzie dobrym miejscem, aby znaleźć zajmujących się tym specjalistów. To pozwoli nam w efektywny sposób ozdobić nasz samochód oraz rozwiązać wiele innych reklamowych kwestii.

Do wycinania najlepiej nadają się cienkie folie wykonane z tworzyw sztucznych, jednak mając dobry nóż można wycinać też z grubszych folii, przez co możliwe będzie wykonanie na przykład oklejenia na pojazdy użytkowe i specjalne, takie jak radiowozy czy karetki pogotowia, które okleja się specjalnym rodzajem folii odblaskowej, która jest bardziej wymagająca.