Jak przebiega szkolenie dla psów?

Decyzja o zakupie nowego domownika, jakim jest pies, często idzie w parze z decyzją o oddaniu go na szkolenie dla szczeniąt. Bowiem wiek szczenięcy psa jest najlepszym okresem, aby nauczyć go podstawowych komend. Pies w takim wieku dosłownie chłonie wiedzę i bardzo łatwo zapamiętuje komendy przypisane do jego odpowiednich zachowań.

Ile miesięcy musi mieć szczeniak, by móc oddać go na szkolenie?

podstawowe szkolenie szczeniąt w WarszawieOdpowiedź na powyższe pytanie nie jest w cale trudna. Bowiem piesek, którego decydujemy się oddać na szkolenie, powinien mieć minimum cztery miesiące. Od tego czasu można zacząć uczyć go pierwszych komend i zasad właściwego zachowania. Jednakże w zależności od miejsca, w którym szkolimy psa, ten minimalny wiek może się trochę różnić. Jedne szkoły biorą psy młodsze, a drugie starsze. Nie mniej jednak różnica ta wynosi tylko kilka tygodni. Jeśli na podstawowe szkolenie szczeniąt w Warszawie oddamy naszego pupila wcześniej, to oczywistym jest, że wcześniej go też odbierzemy, bo szkolenie zawsze trwa tak samo długo i nie ma znaczenia czy oddamy psa czteromiesięcznego czy też pięciomiesięcznego. Ważne jest, aby pies nie zraził się do swojego trenera, bo wtedy na efekty trzeba będzie czekać bardzo długo. A to niestety będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami ponoszonymi przez właściciela pieska, bo będzie musiał wykupić dodatkowe godziny szkolenia. Ważne jest również to, aby pies nie był agresywny w stosunku do trenera.

Dla nas, jako właścicieli psa liczą się przede wszystkim efekty odbytego szkolenia, bo nikt nie chce płacić ze nieefektywne szkolenie. Każdy trener ma na uwadze fakt, że jego praca musi przynieść jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Tylko taki trener znajdzie zatrudnienie w placówce zajmującej się szkoleniem psów.