Jak oszczędzić na wyrobach tytoniowych?

Z powodu pandemii mój zakład pracy popadł w poważne tarapaty finansowe. Kryzys nie oszczędził żadnej branży, może z wyjątkiem usług pogrzebowych. Kilkanaście osób zostało zwolnionych, więc mogę uważać, że miałem dużo szczęścia, że zmniejszono mi tylko pensję.

Duży wybór bibułek

bibułkaMusiałem nauczyć się oszczędzania, bo z niższą pensją, nie wystarczało mi na opłacenie wszystkich rachunków i wyżywienie na cały miesiąc, nie mówiąc już o większych, niespodziewanych wydatkach. Najtrudniej było mi rozwiązać problem zakupu papierosów. Palę od kiedy miałem piętnaście lat, więc trudno było mi pożegnać się z nałogiem, nawet w tak trudnych okolicznościach. Pan sprzedający artykuły tytoniowe, zauważył jak liczyłem drobne przed jego kioskiem. Poradził mi, że jeśli nie stać mnie na zakup papierosów, dobrą alternatywą może być kupowanie tytoniu i bibułek oddzielnie. Samodzielne skręcanie papierosów jest bardzo proste, a można w ten sposób oszczędzić trochę grosza. Przekonywał mnie, że dobrej jakości bibułka, może poprawić smak dymu tytoniowego. W ofercie miał bibułki smakowe, wiśniowe, winogronowe a nawet arbuzowe. Z filtrem lub bez. Doradził mi, że najlepsze wrażenia smakowe zapewniają bibułki naturalne, wykonane z włókna ryżowego lub konopnego. Bibułki są także dostępne w różnych wariantach kolorów, zielone, niebieskie, naturalne, nie bielone a nawet w różne fantazyjne wzory. Możliwość wyboru samych bibułek była przytłaczająca. Podziękowałem za radę i zdecydowałem się na zwykłe naturalne bibułki, z tytoniem mojej ulubionej marki papierosów.

Muszę przyznać, że zrezygnowanie z zakupu gotowych papierosów, na rzecz własnoręcznego skręcania, bardzo mi się opłaciła. Zauważyłem wyraźną różnicę w moich wydatkach i mam wrażenie, że bibułki oraz tytoń kupowane oddzielnie, są o wiele lepszej jakości.