Jak naprawić siłownik hydrauliczny?

Liczne maszyny przemysłowe oraz budowlane, a także sprzęt ciężki, z którego korzystają rolnicy, wyposażony jest w siłowniki hydrauliczne. W przeciwieństwie do mniej skomplikowanych pneumatycznych odpowiedników, siłowniki hydrauliczne są w stanie pracować nawet pod bardzo dużym obciążeniem, dlatego często stosuje się je w ciężkim sprzęcie.

Kiedy trzeba naprawić siłownik hydrauliczny?

naprawa siłowników hydraulicznychNic jednak nie jest wieczne i dotyczy to także siłowników hydraulicznych, które znajdują się w naszych maszynach. Mogą one niestety ulec awarii, która musimy jak najszybciej usunąć. Często zakup nowego siłownika hydraulicznego to duży wydatek, którego lepiej jest uniknąć. W wielu przypadkach należy przede wszystkim zając się regeneracją lub naprawą uszkodzonego komponentu, dzięki czemu będziemy w stanie w krótkim czasie uzyskać dostęp do siłownika, który będzie dla nas znacznie bardziej przydatny, a także o wiele tańszy, niż kupiony nowy siłownik. Przyczyny awarii mogą być różne, od zbyt dużego obciążenia, po fizyczne uszkodzenie kinetyczne siłownika, które często występuje w przypadku maszyn budowlanych. Jeżeli potrzebna nam jest szybka naprawa siłowników hydraulicznych to warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy znają się na takich naprawach. Przeprowadzają oni kompleksową diagnostykę siłownika oraz ustalą, jaki jest poziom jego uszkodzenia, a także jak bardzo kosztowne będą naprawy.

Im więcej uda się nam zaoszczędzić dzięki temu, tym lepiej dla naszej firmy, ponieważ uda się nam też zająć nowymi inwestycjami, jeżeli będziemy oszczędzać. Takie firmy, które regenerują zepsute części mają znacznie lepsze wyniki finansowe, gdyż amortyzacja maszyn i sprzętu działa u nich znacznie bardziej wydajnie. To pozwoli nam na radzenie sobie z trudnymi czasami i kryzysem.