Jak działa olej z CBG?

Wśród produktów konopnych, zawierających leczniczy kannabidiol (CBD), królują olejki. I nie ma się czemu dziwić, albowiem wykazują szerokie spektrum właściwości prozdrowotnych, a przy tym, są dostępne w bardzo korzystnych cenach.

Wyjątkowy olejek konopny

olejki cbgNaturalne, konopne oleje pozyskiwane są z odmian siewnych (sativa), charakteryzujących się mikroskopijną zawartością, odurzającego i uzależniającego THC, co oznacza, że ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Nie można też nie wspomnieć iż oleje pochodzą z konopi uprawianych ekologicznie, w związku z czym i same cieszą się takim statusem. To z kolei decyduje iż mogą być one przyjmowane przez wegetarian oraz wegan, gdyż są w stu procentach bio. Warto zauważyć, że do wyboru mamy dwa rodzaje olejów, czyli te, zawierające kannabidiol (CBD), jak i te, zawierające kannabigerol (CBG). Olejki CBG uchodzą za łagodniejsze w działaniu, jak i w smaku, no i są nieco tańsze od olejów CBD. Należy też zauważyć iż kannabigerol wykazuje niemal bliźniacze działanie do kannabidiolu, toteż w ich działaniu nie widać większych różnic. Nie ma też różnicy, jeżeli chodzi o wygląd i smak samej substancji, a skoro jej nie widać, to nie ma sensu kupować produktu droższego. Wiedzieć również trzeba, że jeżeli zamierzamy kupić jakikolwiek produkt z CBD lub CBG, to najlepiej zrobić to w sieci, albowiem w tej przestrzeni działają najlepsze sklepy konopne. Najlepsze, czyli oferujące najszersze spektrum asortymentu oraz najbardziej rozsądne ceny.

Nieważne czy decydujemy się na zakup olejku CBG, czy CBD, gdyż ich działanie jest bardzo podobne. Niemniej jednak, pierwsze z wymienionych są tańsze i zapewne jest to jedna z przyczyn, które mają wpływ na to, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród konsumentów.