Izolacja pianką poliuretanową

Budynek, który nie posiada warstwy termoizolacyjnej z pewnością nie będzie tani w utrzymaniu. Przekonamy się o tym już przy pierwszym sezonie grzewczym gdy będzie tak, że system grzewczy będzie działał z pełną mocą w ciepło będzie uchodziło na zewnątrz przez nieocieplone ściany czy poddasze. W związku z tym nawet jeśli przeoczyliśmy stworzenie termoizolacji wcześniej to warto pomyśleć o dociepleniu budynku.

Skuteczne ocieplanie domów

ocieplanie pianką łomżaOcieplanie domów nie musi wcale być czynnością kojarzoną z poświęceniem mnóstwa czasu. Do tej pory gdy to do ocieplania stosowano styropian to niestety stworzenie termoizolacyjnej warstwy na budynku zajmowało trochę czasu. Obecnie jest z tym już zupełnie inaczej ponieważ dostępne są ciekawe materiały, które mogą okazać się od styropianu znacznie lepsze. Przykładem jednego z nich może być pianka poliuretanowa określana również jako pianka PUR. W wielu miastach działają obecnie firmy zajmujące się tworzeniem termoizolacji z użyciem tego materiału. Przykładowo jeśli chodzi o ocieplanie pianką Łomża jest jednym z takich miast, w którym można z łatwością znaleźć firmy zajmujące się stosowaniem tego materiału do tworzenia ocieplenia budynku. Do nałożenia pianki poliuretanowej wykorzystywane są specjalne urządzenia zwane agregatami. Dzięki nim pianka nakładana jest pod bardzo dużym ciśnieniem i może idealnie wypełniać wszelkie zakamarki.

Obecnie do tworzenia termoizolacji metodą natryskową bardzo często używa się pianki otwartokomórkowej. Taka pianka ma ten atut, że bez problemów zatrzymuje ciepło przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ważne z punktu widzenia kondycji ścian. W szczególności stosowanie tej pianki jest zalecane w przypadku budynków wykonanych z drewna.