Ile zarabia tłumacz przysięgły?

Jeśli ktoś ma zdolności do szybkiej i łatwej nauki języków obcych to bardzo często wybiera zawód tłumacza. Ile miesięcznie zarabia osoba, której miejscem pracy jest biuro tłumaczeń? Okazuje się, że jest to kwota średnio 3000 złotych netto. Zarobki są oczywiście uzależnione od sposobu wykonywania tłumaczeń, wykształcenia, typie działalności oraz od stanowiska.

Czy bycie tłumaczem jest opłacalne?

tłumacz przysie?gły angielskiego BydgoszczZdecydowanie największe zarobki osiągają właściciele biur tłumaczeń. Średnio jest to kwota około 4000 tysięcy złotych miesięcznie, a najlepsi z nich mogą osiągać nawet 9 tysięcy złotych. Zdecydowanie gorzej zarabiają pracownicy biur tłumaczeń, którzy mogą liczyć na zarobki w wysokości nieco poniżej 2000 złotych miesięcznie. Często jednak dorabiają oni sobie na tłumaczeniach wykonywanych dla klientów poza biurem. Zarobki tłumaczy są uzależnione również od miejsca w którym znajduje się biuro. Okazuje się, że więcej zarabiają biura znajdujące się na wsi lub małym mieście do 50 tysięcy mieszkańców niż w przypadku dużych miast. Przykładowo w Bydgoszczy możemy liczyć na mniejszy zarobek niż np. w okolicznym Szubinie lub Nakle nad Notecią. Może to być spowodowane przez większą konkurencję w dużych miastach lub przez to, że biura w mniejszych miastach mają mniej więcej tyle samo zleceń co biura w dużych miastach, ale tamtejsi tłumacze mają wyższe stawki. Jeśli chodzi o doświadczenie tłumaczy, to nie ma tutaj zależności pomiędzy osobą, która tłumaczy od roku, a taką która zajmuje się tym przez większość życia. Tłumacz przysięgły angielskiego Bydgoszcz musi przejść przez trudne studia filologiczne, a umiejętności tłumaczenia musi potwierdzić jeszcze trudniejszym państwowym egzaminem dzięki czemu każdy tłumacz jest z reguły dobrze przygotowany do zawodu.

Na najwięcej zleceń może liczyć tłumacz przysięgły niemieckiego, tłumacz przysięgły angielskiego oraz tłumacz przysięgły rosyjskiego, gdyż na usługi związane z tymi językami, na rynku jest największe zapotrzebowanie.