Idealny dom opieki

Udało mi się dostać wymarzoną pracę, tylko jedyny mankament był taki, że było to daleko od domu. Wyprowadzka nie była dla mnie straszna, jednak miałam tu pewne zobowiązania. Trzy razy w tygodniu chodziłam do mojej babci coś jej ugotować na pozostałe dni, posprzątać i spędzić z nią czas, dotrzymać towarzystwa.

Babcia w nowoczesnym domu opieki

nowoczesny prywatny dom opiekiNie było wyjścia i musiałam znaleźć babci jakiś dom opieki. Nie mogłaby sama przebywać w domu, a zawsze lepiej mieć pewność i fachową opiekę medyczną na miejscu. Sama opiekunka na parę godzin w tygodniu nie byłaby w tym wypadku dobrym wyjściem. Dlatego postawiłam na nowoczesny prywatny dom opieki, w którym babcia mogła liczyć na odpowiednią opiekę. W tym ośrodku nie zostawiano seniorów samych sobie, podając im tylko leki i jedzenie. Pobudzano ich do aktywności, przyjeżdżał rehabilitant i robił ćwiczenia. Poza tym mieli specjalną siłownię przeznaczoną dla seniorów, żeby mogli rozruszać mięśnie i poprawić swoją sprawność. Posiłki były bardzo smaczne, ponieważ gotowali je wykwalifikowani kucharze, zachowując wszystkie konieczne witaminy i inne składniki. Seniorzy muszą się odpowiednio odżywiać, żeby mieć siłę. Poza tym, w ośrodku można było liczyć na różne rozrywki i atrakcje. Nie był to tylko telewizor w świetlicy, ale różne inne zajęcia. Były też koty, które podkarmiali mieszkańcy domu opieki. Babcia po miesiącu pobytu w tym domu, gdy ją odwiedziłam byłą radosna i promienna.

Oprócz radości babci, można było zauważyć, że ma bardziej sprawne ręce niż kiedyś i ogólnie jest jakaś taka żywsza. Okazało się, że bierze udział w różnych zajęciach i dużo ćwiczy. Poprawiła jej się sprawność, ma koleżanki do towarzystwa i plotek i ogólnie cieszę się bardzo, że tak się to wszystko skończyło, bo każdemu wyszło na dobre.