Gramy na odpowiednio ogrzanej hali

Razem z kolegami lubimy spotykać się raz w tygodniu na meczu piłki nożnej. Jest to nasza wspólna pasja, która łączy nas od lat. Praktycznie od początku gramy w niezmienionym składzie. Co tydzień przez dwie godziny szlifujemy nasze umiejętności oraz dbamy o dobrą formę fizyczną. W związku z tym w sezonie letnim gramy na boiskach trawiastych lub wynajętym orliku. Mamy upatrzony obiekt, który wynajmujemy od kilku lat.

W trakcie zimy wynajmujemy halę

ogrzewanie haliJeśli mamy ochotę spotykamy się również poza wyznaczonym terminem żeby pograć na boisku trawiastym. Sprawa komplikuje się w okresie zimowym. O ile niska temperatura powietrza nie jest przeszkodą, o tyle padający śnieg już tak. Niebezpiecznie jest również w przypadku, gdy nad powierzchnią boiska zalega lód, który może być przyczyną wielu kontuzji. W związku z tym w okresie zimowym wynajmujemy inne pomieszczenie do gry w piłkę. Jego zasadniczą przewagą nad obiektami odkrytymi jest ogrzewanie hali. Hala na której gramy ma nowoczesny system ogrzewający pomieszczenie do temperatury zadanej. Jest ona usytuowana w nowo wybudowanej szkole. Do ogrzewania szkoły wykorzystuje się głównie pompę ciepła, która podczas zimy musi być wspomagana przez alternatywne źródła wytwarzania ciepła. W ten sposób na hali zawsze panuje idealna temperatura do gry w piłkę. Nikt z nas nie lubi, gdy w miejscu rozgrywania spotkania panuje zbyt wysoka temperatura. Ważna jest również odpowiednia wilgotność powietrza. Te czynniki wpływają na wydolność zawodników.

Czasami zdarzało się, że podczas zbytniego przegrzania hali nie mogliśmy dokończyć spotkania w wyniku spadku wydajności naszych organizmów. Na szczęście hala, którą wynajmujemy ma bardzo dobrze zaprojektowane sterowanie ogrzewaniem. Obiekt ten stanowi idealny przykład odpowiedniego miejsca do gry w piłkę nożną podczas zimy.