Gniazdko sterowane przy użyciu wi-fi

Jestem osobą zapominalską, poza tym lubię długo pospać. Często kilka razy przekładam budzik, żeby zadzwonił za dziesięć minut przez co ledwo się wyrabiam z dojazdem do pracy. Nie raz też zdarzyło mi się, że nastawiłam wodę na herbatę o czym zapomniałam, bo zajęłam się innymi rzeczami. Tak samo było z prostownicą.

Nowoczesne gniazdko elektryczne

gniazdko elektryczne wifiNauczyłam się z czasem przed wyjściem z domu sprawdzać dwa razy wszystkie kurki, gniazdka itp. choć przyznaję że było to dosyć uciążliwe. Dlatego jak koleżanka powiedziała mi o specjalnych gniazdkach sterowanych przez internet to bardzo się ucieszyła, bo to był produkt idealnie dopasowany do moich potrzeb. Specjalne gniazdko elektryczne wifi wygląda z zewnątrz jak zwykłe gniazdko. Jest białe, zamontowane w ścianie, wkłada się do niego standardową wtyczkę. Jednak dzięki specjalnym czujnikom można na odległość niejako odłączyć dopływ prądu do urządzenia, którego wtyczka znajduje się w gniazdku. Wiadomo, że siłą woli nie wyciągnę kabla od prostownicy w łazience, ale mogę odciąć prąd w gniazdku. Musiałam pobrać na smartphone’a aplikację do sterowania gniazdkami wifi. Wtedy w aplikacji widzę co jest do nich podłączone i wystarczy kliknąć, żeby gniazdko ,,dezaktywować”. Jak przetestowałam jedno gniazdko i się sprawdziło to po prostu wymieniłam wszystkie gniazdka w domu. To nie tylko kwestia wygody, ale i bezpieczeństwa. W końcu zostawienie na gazie garnka z jedzeniem albo włączonego żelazka może skończyć się pożarem.

Jestem w stu procentach zadowolona z zakupionych gniazdek. Za drugim razem jak kupiłam je hurtowo to dostałam jeszcze zniżkę. Teraz mam już w nawyku by po wyjściu z domu, w oczekiwaniu na autobus, zerkam na aplikację mobilną i patrze czy wszystkie gniazdka są nieaktywne.