Gdzie spotkamy bramki o konstrukcji obrotowej?

Bramki typu obrotowego są montowane w wielu miejscach przede wszystkim po to, aby móc mieć kontrolę nad tym, kto wchodzi lub wychodzi z zdanego miejsca. Bramki tego typu najczęściej spotkamy na lotniskach, w metrze lub też w wielu miejscach, należących do prywatnych firm. Ich właściciele decydują się na montaż tego typu bramek w biurowcach oraz innych miejscach pracy.

Bramki i kołowroty w miejscach strzeżonych

bramki obrotoweDzięki konstrukcji bramki tego typu, możliwe jest panowanie nad tym, kto opuszcza budynek lub wchodzi niego. Dzięki masywnej konstrukcji bramki obrotowe są nie tylko trudne do sforsowania, ale także mogą być montowane po to, aby usprawnić kontrolę. Bramki tego typu mogą być wyposażone w moduły elektroniczne, które są w stanie odczytywać dane z kart i innych przenośnych nadajników, za których pomocą możemy wejść na teren danego obiektu. Najczęściej są to karty zbliżeniowe, dzięki którym możliwe jest zdalne uzyskanie dostępu do wejścia. Karta tego typu może umożliwiać przejście w wielu kierunkach. Dzięki niej jesteśmy w stanie wprawić w ruch zamontowany w bramce kołowrót, który umożliwi nam bezpieczne przekroczenie linii strzeżonej przez ochroniarzy. Montowanie bramek jest także ściśle powiązane z unikaniem krzyżowania się ciągów komunikacyjnych w danym obiekcie. Dlatego wiele bramek jest montowanych w miejscach wejścia pracowników i gości, a także w pobliżu wyjścia głównego.

Za pomocą nowoczesnych bramek i kołowrotów możliwe jest także uporządkowanie ruchu osobowego w takich miejscach jak wejścia do metra. Dzięki temu możliwe jest zapanowanie nad tym, kto może wejść do pociągu na dworcu lub metra w stolicy. Kołowroty oraz bramki typu obrotowego mogą otwierać się po umieszczeniu w ich czytniku ważnego biletu na przejazd.