Gdzie robić badanie glebowe?

Kilka lat temu, a będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu postanowiliśmy razem z moim mężem oraz całą rodziną wybudować całkiem nowy domy. Bardzo dużo zajęło nam to, aby w końcu zdecydować sie na budowę nowego domku jednorodzinnego. Teraz jak już zdecydowaliśmy się, musimy przeprowadzić specjalistyczne badanie gleby.

O tym gdzie robi się badanie glebowe

gdzie zrobić badanie glebyZ racji na fakt, że dużo musimy zainwestować w zakup całkiem nowej działki, musimy wszystko najpierw bardzo dobrze sprawdzić. I choć minęło już bardzo dużo czasu, które straciliśmy na poszukiwanie całkiem nowej, idealnej dla nas działki, to nadal jeszcze musimy zastanowić się nad wieloma sprawami, także nad tym, gdzie zrobić badanie gleby. Takie badania są nam bardzo potrzebne do tego, aby postanowić czy w ostateczności będziemy chcieli zakupić tą właśnie działkę. Jak już wcześniej wspomniałam bardzo dużo inwestujemy w działkę. Jest ona zlokalizowana w bardzo drogim miejscu, jeśli chodzi o zakup ziemi – jest to podmiejska działka na północny-wschód od Krakowa. Jest ona także bardzo duża, ma ona około pięćdziesięciu pięciu arów i jest prostokątna, prosta – bardzo atrakcyjna. Ostatnią sprawą jaka nas interesowała to specjalistyczne badanie gleby, nie wiedzieliśmy jednak gdzie można je przeprowadzić. W celu sprawdzenie tego, gdzie wykonywane jest takie badanie wpisałam w wyszukiwarkę hasło – gdzie zrobić badanie gleby. Okazało się, że istnieją specjalne laboratoria, które się w tym specjalizują.

Musiałam jednak znaleźć takie laboratorium badające glebę, bo choć jest ich kilka w naszym kraju, to jednak nie każde przyjmuje klientów prywatnych. Bardziej opłaca im się praca dla dużych firm, a nie zajmowanie się pojedynczym zleceniem badania gleby na jednej działce pod dom.