Fotelik babysafe – bezpieczna podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem powinna być przede wszystkim bezpieczna – niezależnie od długości planowanej trasy każdy rodzic przewożący swoją pociechę powinien zaopatrzyć się w fotelik dziecięcy. Siedzisko takie nie tylko ma na celu zapewnić maluszkowi wygodę i bezpieczeństwo, ale też jest odgórnym wymogiem ustalonym przez kodeks ruchu drogowego. Jak wybrać właściwy model? W jaki sposób zachęcić dziecko do korzystania z fotelika? Ciekawe porady znajdziesz poniżej!

Funkcjonalny fotelik babysafe

babysafe westiePodróż z dzieckiem nie należy do najłatwiejszych – nie wszystkie pociechy dobrze znoszą pokonywanie dużych odległości. Aby przemieszczanie się autem wraz z maluszkiem było zarówno wygodne, jak też bezpieczne należy zaopatrzyć się w fotelik dziecięcy. Siedzisko takie dobiera się adekwatnie do wieku oraz wagi dziecka, więc przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z wszelkimi wytycznymi. Przewożenie dziecka w foteliku jest wymogiem określonym w kodeksie ruchu drogowego, więc zdecydowanie nie warto tego lekceważyć. Wiele osób zastanawia się jaki model będzie najlepszy. Wymienione powyżej wytyczne spełnia fotelik babysafe westie, który nie bez powodu cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Wybierając fotelik dziecięcy, warto też zwrócić uwagę na materiał z którego został wykonany – powinien być trwały oraz odporny na plamy. Jak zachęcić dziecko do korzystania s takiego fotelika? Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie obok siedziska ulubionych zabawek maluszka.

Każdy rodzic zapewne zdaje sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróżowania z maluszkiem – posiadając odpowiednio dobrany fotelik, można mieć pewność, że dziecko ma zagwarantowane warunki określone w kodeksie ruchu drogowego. Wygodne siedzisko zapewne przypadnie do gustu każdemu dziecku i sprawi, że nie będzie mogło doczekać się każdego kolejnego wyjazdu.