Fenomen kwasu hialuronowego

Niektóre organiczne związki chemiczne znalazły powszechne zastosowanie w medycynie estetycznej. Mają one działać na komórki skóry oczyszczająco, regenerująco lub nawilżająco. Przykładem takiej substancji jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie w skórze właściwej, gdzie wiąże wodę oraz w mazi stawowej, której zapewnia lepkość.

Powiększanie ust kwasem

powiększanie ust łódźKwas hialuronowy występuje w formie usieciowanej, częściowo usieciowanej lub nieusieciowanej. Zależnie od stopnia usieciowania ma różną gęstość oraz zmienny stopień wiązania cząsteczek wody, przez co wykazuje różną trwałość w zabiegach medycznych. Kwas hialuronowy usieciowany wykorzystuje się do przywracania objętości twarzy, wypełniana bruzd oraz tzw. wolumetrii. Z jego użyciem wykonuje się również powiększanie ust Łódź to jedno z miast, w którym gabinety kosmetyczne oferują ten zabieg. Trzeba pamiętać o kilku sprawach, jeśli chcemy zdecydować się na poddanie takiemu procesowi. Przede wszystkim nie możemy szybko zwiększyć objętości ust z bardzo wąskich na bardzo pełne, ponieważ czerwień wargowa potrzebuje czasu, aby się rozciągnąć. Modelowanie warg musi zachodzić stopniowo, przez co uzyskanie pożądanego efektu może zająć kilka tygodni albo nawet miesięcy. Trzeba także stosować się do zasady, że górna warga powinna stanowić około jedną trzecią wysokości ust. Obecnie najczęściej proponuje się wykonanie zabiegu techniką micro-droplet, w której deponuje się niewielkie kropelki kwasu w wielu miejscach, aby osiągnąć naturalne efekty i prawidłowo wyeksponować usta.

W medycynie estetycznej powszechnie wykorzystuje się organiczne związki chemiczne, takie jak kwas hialuronowy. Substancja ta pozwala wypełnić zmarszczki i przywrócić objętość twarzy, a także wymodelować wargi. Należy zapisywać się na zabiegi z jej użyciem tylko w renomowanych gabinetach, aby wszystko przebiegało bezpiecznie, a efekty były zadowalające.