Efektowny tiul na dekoracje

Chcąc stworzyć nietuzinkową dekoracje wnętrza, przedmiotu czy nawet wykonać oryginalny strój, trzeba dysponować odpowiednimi materiałami, które będą pasować do przeznaczenia. Na pewno jedną z najpopularniejszych tkanin dekoracyjnych jest tiul.

Jakie jest zastosowanie tiulu dekoracyjnego?

tiul dekoracyjny na rolceTkaniny powszechnie dostępne przeważnie są wykorzystywane do szycia ubrań, koców, okryć czy dekoracyjnych obrusów lub zasłon. Jednak są też materiały, które najczęściej są stosowane jako dodatek do kreacji lub też stanowią element dekoracyjny, z którego można wykonać wiele ciekawych rzeczy. Jednym z nich jest tiul dekoracyjny na rolce, który dostępny jest niemalże w każdym kolorze. Jest to rodzaj ażurowej tkaniny, wykonanej z bawełny lub jedwabiu, która może być szeroko stosowana w krawiectwie i branży zajmującej się dekoracjami. Jednak pierwszym skojarzeniem z tiulem jest dla większości kobiet welon, ponieważ bardzo często jest z niego wykonany. Także spodniczka baletnicy bez niego nie mogłaby zaistnieć, gdyż posiada on odpowiednią teksturę. Z tiulu również można wykonywać dekoracje na specjalne okazje, takiej ślub i wesele. Mowa tu jest przede wszystkim o białym tiulu, z którego przygotowywane są najczęściej szarfy powieszone pod sufitem czy dekoracje krzeseł i filarów wewnątrz sali weselnej. W wielu przypadkach, także stroje karnawałowe zawierają elementy z tego materiału, zwłaszcza jeżeli mówimy o przebraniach księżniczek, baletnic czy tancerek. Jest on stosunkowo tani, dlatego też powszechnie wykorzystywany.

Z tiulu dekoracyjnego dzieci w szkole przygotowują zabawki czy dekoracje świąteczne, ale również możemy go wykorzystać do uszycia firanek lub też baldachimów nad łóżeczko dziecięce. Ilość zastosowań tiulu można dowolnie mnożyć, gdyż jest uniwersalny.