Dotacje unijne w Toruniu

Jeżeli jesteśmy zainteresowani dotacjami unijnymi, musimy orientować się, kto je przyznaje. W przypadku większości polskich miast zajmują się tym Urzędy Marszałkowskie. No i oczywiście nie inaczej jest w przypadku naszego miasta. 

Dotacja z Unii w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim 

urząd marszałkowski toruń dotacjeJeżeli nie wiemy, jakie korzyści płyną z otrzymania unijnych dotacji, to wystarczy napomknąć, że korzystamy na tym wszyscy, bez wyjątku. Z dotacji korzystają samorządy, instytucje, firmy oraz statystyczni Kowalscy. Dzięki środkom pieniężnym z Unii Europejskiej, możliwe było odmienienie oblicza naszego miasta. Zyskały na tym odrestaurowane zabytki, drogi dojazdowe. Powstały również kilometry ścieżek rowerowych, nowe biblioteki oraz nowe miejsca pracy. Urząd Marszałkowski Toruń dotacje unijne przyznaje w ramach organizowanych projektów. Dotyczą one bardzo wielu kwestii i mają za zadanie eliminowanie bezrobocia, aktywizowanie seniorów, tworzenie nowych miejsc pracy oraz stawiają na innowacyjne biznesy. Jeśli nie wiemy, jakie projekty unijne są realizowane w Toruniu, na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego umieszczone są wszelkie, potrzebne informacje. Możemy też skonsultować się telefonicznie z osobami odpowiedzialnymi za dane projekty i zdobyć wszelkie, szczegółowe informacje. Zdobycie unijnej dotacji w Toruniu jest nieco łatwiejsze niż w innych miastach, ma na to wpływ ogólna kwota środków unijnych, jaka trafia do naszego miasta. Zatem naprawdę nie ma się co wahać, zdobycie dotacji, może okazać się dla nas bardzo korzystne.

Unijne pieniądze są do wykorzystania co roku w określonej puli. Jeżeli dane miasto nie radzi sobie z projektami, w następnej edycji projektów, takie miasto zostaje pominięte. Na szczęście nie dotyczy to naszego miasta, które jest prymusem, jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych.