Dlaczego warto zainstalować napęd do bramy?

Przeważnie decydujemy się na wymianę bramy na nową z powodu wygody. Nowsze bramy są lżejsze, co wydaje się nam być ogromną ich zaletą. W końcu nie będziemy musieli się z nią siłować podczas otwierania oraz zamykania. Niestety wszystko ma swoje plusy i zalety i takie bramy potrafią chociażby zamykać się same i to w najmniej oczekiwanych momentach.

Bezpieczne napędy do bram

napęd do bramyLekkie bramy są bardzo wygodne w ich otwieraniu i zamykaniu, ale należy pamiętać, że im lżejsza brama tym większe prawdopodobieństwo, że zacznie się sama zamykać podczas, gdy na przykład będziemy przez nią przejeżdżali autem. Takiego scenariusza nikt nie chce doświadczyć dlatego lepiej się przed podobnymi sytuacjami zabezpieczyć. Taka brama potrafi się zamknąć chociażby przez wzgląd na nierówny teren, śnieg, czy lód, który osadzony na szynach bramy przesuwnej da jej większy poślizg. Silniejszy podmuch wiatru także potrafi poruszyć bramą. Nie oznacza to jednak, że musimy ją przytrzaskiwać kamieniami, bądź innymi ciężkimi rzeczami. Wystarczy kupić napęd do bramy który nie tylko zabezpieczy nas na wypadek podobnych sytuacji, ale da znacznie więcej profitów. Napędy do bram nazywane także automatyką bez problemu zakupimy i do bramy przesuwnej i do tej skrzydłowej. Urządzenia te posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwią zamknięcie się bramy wówczas, gdy coś stoi jej na przeszkodzie. 

Zabezpieczenie przed samoczynnym zamknięciem się bramy, jakie daje nam automatyka to tylko jedna zaleta. Przede wszystkim po zainstalowaniu napędu od tego momentu możemy otwierać wygodnie bramę za pomocą pilota. Oznacza to, że nie musimy wysiadać z auta specjalnie po to, aby zamknąć za sobą bramę, czy też po powrocie do domu ją otworzyć. Takie rozwiązanie jest również dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby ktoś chciał bez naszego pozwolenia wtargnąć na naszą posesję.