Dekoracyjny parkiet w naszym domu

Elementy wykończeniowe są ważną częścią wnętrza. Stanowią one o jego wyglądzie, często nadając mu charakter. Co prawda wisienką na przysłowiowym torcie są zawsze dodatki, ale bez odpowiedniej podłogi czy koloru ścian dodatki te nic by we wnętrzach nie wskórały. Podstawą w pomieszczeniach staje się więc podłoga, która powinna łączyć estetykę z funkcjonalnością.

Podłoga na wzór jodełki

jodełka francuska parkietPodłoga jest najbardziej eksploatowanym elementem wykończeniowym w każdym wnętrz. Warto więc zwrócić uwagę na to, żeby kupić podłogę jak najwyższej jakości, która będzie jednocześnie wizualnie pasować do koncepcji stylu danego wnętrza. Podłoga sama w sobie może być podstawowym elementem dekoracyjnym. Przykładem takiej dekoracyjnej podłogi może być jodełka francuska parkiet, który sprawdza się przede wszystkim we wnętrzach nawiązujących do stylu retro. Deski podłogowe lub panele ułożone w formie jodełki dodają wnętrzu dynamiki. Podłoga w takich pomieszczeniach mocno zwraca na siebie uwagę, trzeba więc umiejętnie dobierać do niej meble oraz dodatki, żeby nie było we wnętrzu wrażenia chaosu i zbytniego przepychu. Parkiet ułożony w jodełkę podoba się coraz większej ilości osobom. Widać to chociażby po rosnącej sprzedaży paneli przyciętych w taki sposób, żeby można je było ułożyć właśnie we wzór jodełki. Do tego typu podłogi najczęściej wykorzystuje się jasne panele lub deski drewniane. Najlepiej widać na nich cały wzór i prościej dopasować do nich meble

Podłoga ma być nie tylko funkcjonalna, ale też ma przykuwać uwagę. Coraz więcej osób szuka nietypowych rozwiązań na podłogi. Miłośnikom stylu retro na pewno spodoba się parkiet ułożony w jodełkę. Taka jodełkowa podłoga jest bardzo mocnym akcentem aranżacyjnym, cieszącym się coraz większą popularnością.