Dekoracyjna cegła do sypialni

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na remont poddasza. W naszym domu poddasze nie było użytkowe i w budynku robiło się trochę ciasno. Poddasze miało duży potencjał i planowaliśmy zrobić tam przestronną sypialnię z toaletą i garderobą.

Biała cegła do dekoracji ściany

cegła dekoracyjna białaRemonty nigdy nie są łatwe. Choć poddasze nie było użytkowane nagromadziło się tam wiele gratów i zbędnych przedmiotów. Musieliśmy to wszystko wywieźć i uprzątnąć przed tym jak miała tam wejść ekipa od remontów. Pracy było naprawdę sporo. Gdy uporaliśmy się z porządkami zdecydowaliśmy się na konsultację z projektantem wnętrz. Chleliśmy aby na poddaszu zachowany został stary styl. Stare belki i cegła. Niestety okazało się, że odzyskanie cegły nie jest możliwe ze względu na brak prawidłowej izolacji cieplnej budynku. Jednak możliwe było pozostawienie belek co nas bardzo ucieszyło. Architekt powiedział, że nie musimy całkowicie rezygnować z cegły, gdyż jest wiele sposobów na to aby mimo wszystko element ten znalazł się na naszej ścianie. W innym wypadku pięknymi starymi cegłami mogłyby cieszyć się jedynie stare budynki, które były budowane z cegły. Większość nowego budownictwa powstaje z pustaków. Zaproponował nam przejrzenie katalogów z dekoracjami na ścianę i bardzo spodobała nam się cegła dekoracyjna biała. Była ona elegancka i pasowała do naszego wyobrażenia o sypialni. Chcieliśmy mieć jasną przestronną sypialnię z dużą ilością światła. Biel doskonale wygląda i pasuje do wszystkich innych kolorów. Poza tym cegła była prosta w montażu, stosunkowo niedroga i doskonale imitowała prawdziwą cegłę.

Zdecydowaliśmy się na montaż dekoracyjnych cegiełek na jednej ze ścian w naszej nowej sypialni. Efekt był naprawdę niesamowity, a my mogliśmy cieszyć się nowym pomieszczeniem pełnym światła i przestronnym. Cegły doskonale łączyły nowoczesny styl z historią naszego domu.