Czym są płatki do przedłużania rzęs?

Posiadanie długich i gęstych rzęs to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każdą z pań natura takimi obdarzyła. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ obecnie możliwe jest skorzystanie z usługi przedłużania rzęs. W tym artykule omówimy, jak wygląda taki zabieg i co jest w jego trakcie wykorzystywane. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Przedłużanie rzęs krok po kroku

płatki do przedłużania rzęsUdając się do gabinetu kosmetycznego na przedłużanie rzęs, należy mieć na uwadze fakt, iż jest to zabieg, który może trwać nawet kilka godzin. Czas jego wykonywania determinuje metoda, jaką klientka zdecyduje się wybrać. Im więcej sztucznych rzęs będzie doczepianych, tym dłużej będzie się odbywał. W trakcie jego trwania wykorzystuje się między innymi płatki do przedłużania rzęs. Czym są i jaką rolę pełnią w trakcie zabiegu? To akcesoria kosmetyczne, dzięki którym w precyzyjny sposób umieszcza się sztuczne rzęsy w powiekach. Przed zabiegiem układane są pod oczami klientki w taki sposób, aby po ich zamknięciu naturalne rzęsy układały się na powierzchni płatków. Kolejno, specjalistka wykonująca zabieg rozczesuje rzęsy, układa je równomiernie i dzięki temu wie, w którym miejscu może doczepić te sztuczne. Płatki wykonane są z delikatnych, hipoalergicznych materiałów. To sprawia, że nie wywołują reakcji alergicznych. Ponadto kształtem przypominają półksiężyc, co umożliwia ich precyzyjne ułożenie pod oczami klientki. Warto wskazać również, że płatki są w kolorze białym, aby umieszczone na ich powierzchni rzęsy były dobrze widoczne.

Trzeba pamiętać o tym, że stosowanie płatków dedykowanych przedłużaniu rzęs to podstawa wykonywania takiego zabiegu. Dlatego też, jeżeli zauważymy, że specjalistka, do której się wybrałyśmy ich nie stosuje, zwróćmy jej uwagę lub zrezygnujmy z kontynuowania przedłużania rzęs w tym miejscu. Bez tego typu akcesoriów nie jest bowiem możliwe precyzyjne wykonanie zabiegu.