Czym są kolce sprinterskie?

Niemal każdy sport, zarówno indywidualny, jak i zespołowy, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. W przypadku sprinterów są to buty biegowe, zwane też kolcami, oczywiście z racji na charakterystyczne wypustki, zwiększające przyczepność.

Zakup markowych kolców sprinterskich

kolce sprinterskieBieganie to sport specyficzny, ale to ciało sprinterów poddawane jest największym obciążeniom. W tym wariancie biegów nie wystarczą silne, dobrze zbudowane nogi, ale potrzebna jest też rozwinięta muskulatura ramion i pleców, których ruchy nadają jeszcze więcej pędu. Jednak nieważne jest to, jak dobry jest sprinter, jeśli nie dysponuje odpowiednim sprzętem. W przypadku biegaczy są to najczęściej kolce, ale w przypadku sprinterów są one specyficzne, albowiem nieco szersze i dłuższe od standardowych. Jest tak, ponieważ, sprinter, ma za zadanie pokonanie określonej odległości, w jak najszybszym czasie, a w tym celu niezbędna jest przyczepność na każdego rodzaju nawierzchni. Dobre kolce sprinterskie to wydatek od dwustu do nawet tysiąca złotych – w zależności od marki i modelu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że dobre obuwie ma za zadanie zapewnić nie tylko doskonałą przyczepność, ale także optymalnie ustabilizować stopę. Źle dobrane kolce mogą bowiem prowadzić do poważnych, jak i tych mniej groźnych kontuzji, toteż wybór musi być gruntownie przemyślany. Warto zaznaczyć, że najbardziej rozsądne ceny tego rodzaju obuwia sportowego, znaleźć najłatwiej w internetowych sklepach dla biegaczy.

Są sporty, zwłaszcza indywidualne, gdzie posiadanie dobrego sprzętu decydować może o wynikach, a w przypadku sprinterów walczy się najczęściej nawet nie tyle o sekundy, co o setne jej części. Dlatego też warto zdecydować się na zakup kolców, nawet jeśli nie uprawia się biegów profesjonalnie.