destylarka wody

Czym są destylatory wody i gdzie możemy się z nimi spotkać?

Tato mnie wziął wczoraj do pracy, pokazywał wiele nowych urządzeń, takich głównie czyszczących. Sobie myślałem wcześniej, że naczynia się myje w zmywarce. No, w każdym razie okazało się, że urządzenia do mycia, czy destylowania są bardzo różne.

Do czego służą destylatory do wody?

destylarka wodyJeśli chodzi o oczyszczanie wody, to na przykład jest taka destylarka do wody, urządzenie, które sprawia, że woda pitna na przykład jest zdrowsza. Brzmi ciekawie, co? Urządzenie do mycia wody, ta destylarka tak właśnie działa. Tata mówił, że destylarka do wody jest u nas w domu, mama kupiła taką prostą, dzięki czemu może wlać kranówkę i potem przelać ją do bidonu, kiedy biorę wodę do szkoły. Później zaczęły się już tematy bardzo zaawansowane. Widziałem jak pracuje myjka ultradźwiękowa, urządzenie które wprawiło mnie w osłupienie. Tata coś opowiadał o tym, że dochodzi do implozji, że brud się oddziela, że jest doskonała do wszelkich nieczystości. Szczerze, słuchałem wykładu taty uważnie, ale myjka ultradźwiękowa to jedno, żeby zrozumieć, ale samo słowo implozji było mi obce. Tato, mi później wytłumaczył. W każdym razie destylarka była mi najbliższa i szybko zrozumiałem o co chodzi. Później pojawił się autoklaw, urządzenie bardzo skomplikowane. Głównie chodziło o to, że urządzenie dzięki możliwości uzyskania bardzo wysokiego ciśnienia, może doprowadzić do bardzo wysokiej temperatury wody. Z tego co tata mi tłumaczył autoklawy to urządzenia, które najlepiej sprawdzają się w szpitalach. Opowiadał mi, że narzędzia w nim umieszczone są wyjaławiane i gotowe do kolejnej operacji.

Musze wam przyznać, że praca taty jako inżyniera chemika, daje mi wiele frajdy. Kiedyś może pójdę w jego ślady i też będę konstruował autoklawy, będę się zajmował poważnymi sprzętami. Póki co się uczę jeszcze tu.