Czym jest ciepły montaż okien

 

Dość nową techniką w naszym kraju jest ciepły montaż okien, jednak korzyści jakie płyną z takiego rozwiązania są wyjątkowe. W związku z tym, że jest to nowa technika nie wszyscy potrafią sobie z nią poradzić dlatego tak ważne jest zatrudnienie do jej przeprowadzenia wysokiej klasy fachowca, który zdobył już doświadczenie w tej dziedzinie.

Charakterystyka ciepłego montażu okien

ciepły montaż okienNa czym polega nowoczesny montaż okien? Dziś poznacie podstawowe zasady. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywa izolacja termiczna na wysokim poziomie. Daje to szansę na duże oszczędności. Ten ciepły montaż okien polega na bezpośrednim osadzeniu okna na warstwie cieplnej. Jego podstawowym zadaniem jest zminimalizowanie powstawania miejsc poprzez które ucieka ciepło. Pierwszym więc krokiem jest bardzo dobre połączenie okna ze ścianą. Jedną z ważniejszych zasad jest naprawdę skrupulatne, dokładne oczyszczenie ościeży z wszelkiego pyłu, kurzu czy gruzu. Absolutnie nie wolno pominąć tego kroku, ponieważ może to doprowadzić do tego, że materiał izolacyjny nie będzie odpowiednio trzymał sie podłoża i niewłaściwie spełni swoją rolę. Unikajmy także błędu zastosowania zbyt małej ilości materiałów izolacyjnych, ich ilość musi być optymalna. Bardzo ważne jest również odpowiednie dopasowanie stolarki do otworów okiennych. Pomiar musi być wykonany niezwykle starannie.

Bardzo ważna jest trójwarstwowa izolacja. Materiały paroprzepuszczalne stosujemy od zewnątrz okna. To ważny etap, gdyż chroni przed opadami deszczu. Środkową część  wypełniamy pianką poliuretanową, która doskonale spełnia funkcję izolacji termicznej czyli zabezpiecza przed utratą ciepła. Od wewnątrz wykorzystujemy izolację paroszczelną, służącą do zabezpieczenia środkowej warstwy izolacji termicznej przed parą wodną i wilgocią.